Donanım

Türkiye’de Yılın Otomobili belirlendi!

Otomotiv Gazeteciler Derneği tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen Türkiye'deki en iyi otomobilin seçildiği yarışma sonuçlandı.

Türkiye’de Yılın Otomobili belli oldu

Otomotiv Gazeteciler Derneği tarafından bu yıl 3.'ü kez düzenlenen ve en iyi otomobilin seçildiği ''Türkiyede Yılın Otomobili'' yarışmasının birincisi belli oldu.

OGD üyesi 76 gazeteciden toplamda 3820 puan alarak 22 rakibini geride bırakmayı başaran Hyundai IONIQ, Türkiye'de Yılın Otomobili Ödülü'nün sahibi oldu.

Yarışmanın ilk iki yılında sırası ile Skoda Superb ve Renault Megane Sedan birincilik ödülünün sahibi olmuşlardı.

Türkiye’de Yılın Otomobili belirlendi! - Resim : 1

Yarışmanın ilk bölümünde 23 aday otomobil üzerinden 7’si finale kaldı. Finale kalan bu otomobillere jüri üyeleri, tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranlı, güvenlik donanım seviyesi, fiyat-değer oranı gibi kriterleri göz önüne alarak puanlandırdı. 3820 puan almayı başaran Hyundai IONIQ, 3340 puan alan Peugeot 500, 2980 puan alan Skoda Kodiaq, 2340 puan alan BMW 5 Serisi, 2260 puan alan Volkswagen Polo ile Volvo XC60 ve 2000 puan alan Ford Fiesta’yı geride bırakarak birinci olmayı başardı.

Türkiye’de Yılın Otomobili olan Hyundai IONIQ, yarışmadan kazandığı ‘yılın otomobili’ logosunu bir yıl boyunca basın bülteni ve reklamlarında kullanabilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.