Donanım

Uçuk fiyatlı Galaxy Buds Live Türkiye’de satışa çıkıyor

Samsung’un geçtiğimiz gün tanıttığı yeni kablosuz kulaklığı Galaxy Buds Live Türkiye fiyatıyla da tepki çekti. İşte detaylar.


Samsung geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği Unpacked etkinliğinde aktif gürültü engelleme özelliğine sahip ilk kulaklığını tanıttı. Galaxy Buds Live ismiyle tanıtılan kulaklık, yapısı, özellikleri ve fiyatıyla dikkatleri üzerine çekti.

Aktif gürültü engelleme özelliği ile gelen kulaklık 5 dakikalık şarj ile 1 saatlik kullanım süresi sunuyor. Genel anlamda bakıldığında ise kulaklıkların tam şarjda 5.5 saatlik pil ömrü bulunuyor. Şarj kutusuyla birlikte bu pil süresi 20 saate çıkıyor.

Teknik özellik tarafına baktığımızda kulaklıkların 5.6 gram ağırlığında olduğunu görüyoruz. Kutu ile birlikte 42 gramlık ağırlığa sahip olan Galaxy Buds Live Bluetooth 5.0 bağlantısını destekliyor. Kulaklıklarda 60mAh, kutuda ise 472 mAh’lık bir batarya yer alıyor.

Uçuk fiyatlı Galaxy Buds Live Türkiye’de satışa çıkıyor

Gelelim Galaxy Live Buds Türkiye fiyatına. Samsung aktif gürültü engelleme özelliğine sahip ilk kulaklığı için 1300TL’lik etiket belirlemiş durumda. Android tarafındaki rakipleri 1000 TL ve altını zorlarken, Samsung’un 1300 TL gibi absürt bir fiyat belirlemesi enteresan olmuş.

İşin garip yanı bu kulaklıkta Bluetooth 5.1 bile yok. Hem eski denilebilecek Bluetooth 5.0 teknolojisini kullanacaksın, hem de Android tarafındaki en yüksek fiyatı talep edeceksin? Samsung’un bu fiyat politikasıyla işi ciddi anlamda zor diyebiliriz.

Güney Koreli teknoloji devinin artık bir Apple olmadığını, kendine has işletim sistemi olmadan Apple ile fiyat tarafında rekabet edemeyeceğini öğrenmesi gerekiyor.

Yorumlar
buny
Google Haberler den TeknolojiOku dan haber görmek istemiyorum'u işaretlemenin vakti gelmiş.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.