Donanım

Akıllı telefon ekranları artık kırılmayacak GG Victus geliyor!

Corning uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni ekran teknolojisini sonunda tanıttı. Artık akıllı telefon ekranları GG Victus ile korunacak.


Bilindiği üzere günümüzde pek çok üretici, akıllı telefon ekranlarını korumak için Corning Gorilla Glass tarafından üretilen panelleri kullanıyor. Corning en son Gorilla Glass 5 ile karşımıza çıkmıştı. GG5 genel itibariyle 1.8 metre yüksekliğe karşı yüzde 80 şansa sahipti. Yani bu teknoloji ile korunan bir telefonu 5 defa yere düşürürseniz yalnızca 1’inde ekranı parçalara ayrılıyordu.

Akıllı telefon ekranları artık kırılmayacak GG Victus geliyor!

Yeni geliştirilen GG Victus ise 2 metreye kadar güven vaat ediyor. Yani telefonunuzu 2 metre yükseklikten düşürseniz bile ekranınız sağlam bir şekilde kalacak. Elbette çok şanssız değilseniz.

Çizilmelere karşı çok daha dayanıklı olan GG Victus, 8 Newton yük altında yalnızca çok basit çizikler alıyor. Rakipleri ise daha bu yükün yarısına gelmeden ağır kusurlar ortaya çıkarıyor.

Hemen belirtelim. Corning tarafından geliştirilen yeni cam teknolojisini kullanan ilk şirket Samsung olacak. Muhtemelen Güney Koreli şirket bu teknolojiyi ilk olarak bir amiral gemisi modelinde deneyecektir. Lakin bu modelin hangisi olacağı şimdilik bilinmiyor.

Samsung haricinde diğer üreticilerin de Corning’in yeni teknolojisi ile ilgilendikleri belirtiliyor. Yani önümüzdeki dönemde pek çok modelde Corning Gorilla Glass Victus’u görmek bizler için şaşırtıcı olmayacaktır.

Yorumlar
yakup
kim bilir ellerinde daha ne tür teknoloji var kırılmaz cam için lakin yavaş yavaş çıkartıyorlar yeni teknolojii
Cevapla
yakup
bu gorilla glass victus gorilla glass dan daha mı güçlü
Cevapla
Tirek
Yok degilmis :)))
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.