Donanım

Ultrabook'lar ucuzluyor!

Haziran ayında Intel, bu yeni üreteceği uygun fiyatlı işlemcileri Ultrabook üreticilerine verecek.


Tablet bilgisayarların popüler olduğu şu dönemde rekabeti kızıştıracak olan Ultrabook üreticileri ürünlerinin fiyatını düşürmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Gelen haberlere göre yeni Ultrabook'ların fiyatları 599 dolarlara kadar düşecek.

1337610783_ultrabook.jpg

Popüler işlemci üreticisi Intel, önümüzdeki dönemde Ultrabook'lar ile piyasaya sürülecek olan Celeron işlemcilerini kullanıcıların beğenisine sunmak için çalışmalar yapıyor. Ultrabook'ların fiyatlarının düşmesinde bu yeni işlemciler, en önemli etkenlerden biri olacak.  Bilgisayar üreticilerinin merakla ve heyecanla beklediği Celeron ULV 807 ve Celeron ULV 877 kod adlı işlemciler Sandy Bridge mimarisi ile piyasaya sürülecek.

1337610801_dell-xps-13-ultrabook.jpg

Haziran ayında Intel, bu yeni üreteceği uygun fiyatlı işlemcileri Ultrabook üreticilerine verecek. Bu işlemciler Core i3 işlemcilerden daha uygun ve maliyetli. Performans açısından da Core i3'ün gerisinde kalıyor. Celeron, ULV dizaynıyla Ultrabook üreticilerine alternatif modellerler oluşturması için sunuluyor. Celeron işlemcilerin harcadıkları güç değerleri de oldukça düşük seviyelerde. Ultrabook'ların uzun olan pil ömürlerini Celeron ULV 807 ve Celeron ULV 877 17 Watt TDP değeriyle daha da arttıracak görünüyor.

1337610818_6917.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.