Universal Audio iki yeni premium mikrofon piyasaya sürüyor

Universal Audio, daha pahalı donanımların kalitesini taklit eden lider yazılım emülasyonu ile tanınıyor. Geçen yıl L22 ile modelleme mikrofonu alanına giren şirket, oldukça pahalı olmasına rağmen ciddi ev üreticilerine hitap edebilecek bir çift mikrofonla geri döndü.

Universal Audio iki yeni premium mikrofon piyasaya sürüyor

Sphere DLX, 1.499 dolarlık üst düzey bir model. Neumann, Telefunken, AKG, Sony ve diğerlerinden modeller dahil olmak üzere 38 klasik ribbon, kondenser ve dinamik stüdyo mikrofonunu taklit ediyor. UA, DLX'in tek bir mikrofonla akustik gitarları ve davul ek yüklerini stereo olarak yakalayabildiğini söylüyor. Ayrıca, "ev stüdyoları için özel olarak hazırlanmış IsoSphere ön ayarlarını ve popüler izolasyon filtrelerini kullanarak daha temiz, daha profesyonel kayıtlar sağlayabilir.” diyor.

Sphere LX ise 20 şerit, yoğunlaştırıcı ve dinamik mikrofon modelini destekleyen daha küçük (ve biraz daha ucuz) bir model. 999 dolarlık mikrofon, çift altın püskürtmeli diyaframlara ve UA'nın kendi sınıfındaki herhangi bir mikrofonun en düşük gürültüsü olarak tanımladığı şeye sahip.

Universal Audio iki yeni premium mikrofon piyasaya sürüyor

UA, her iki modelin de kullanıcıların sıfıra yakın gecikmeyle profesyonel sese hızla erişmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış Apollo arayüzü ön ayarlarına sahip olduğunu söylüyor. Her cihaz bir taşıma çantası, mikrofon ayağı montajı ve kablosuyla birlikte gönderiliyor.

Her iki mikrofon da artık dünya çapında satışta. Yeni modeller, gelişmekte olan birçok içerik oluşturucu için muhtemelen çok pahalı olsa da, taklit ettikleri birinci sınıf donanımla (ki bazılarının maliyeti 5.000 dolardan fazla) kıyaslandıklarında mikrofonlar hala nispeten uygun fiyatlı. En azından, ses kalitelerini yükseltmek isteyen deneyimli podcast yayıncıları, yayıncılar ve müzisyenler için daha fazla seçenek sunuyorlar.