Donanım

Uygun fiyatlı i-Life bilgisayarlar Türkiye pazarında

Düşük fiyat etiketiyle dikkat çeken bilgisayarlar üreten i-Life markası Türkiye pazarına resmi olarak girdi.


Bilgisayar üreticisi i-Life Digital Technology, dağıtıcı iş ortağı olarak Arena Bilgisayar ve Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformu Hepsiburada ile işbirliği imzalayarak Türkiye tüketici elektroniği pazarına girdiğini duyurdu. Ultra ince dizüstü bilgisayarlar, 2’si 1 Arada ayrılabilir tabletler ve dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarlar segmentlerinde MEA ve CIS bölgelerinde liderliğini kanıtlayan i-Life, Arena ve Hepsiburada’nın ülke çapındaki ağını kullanarak Türkiye’deki tüketicilerle buluşturuyor.

i-Life’ın Türkiye’de piyasaya süreceği modeller arasında ultra ince dizüstü bilgisayar ZED AIR, kategorisindeki en ince dizüstü bilgisayar ZED AIR 3, taşınabilir ve dahili pile sahip Hepsi Bir Arada (All in One – AIO) bilgisayar ZED PC ve dönüştürülebilir dizüstü bilgisayar ZED NOTE 11 yer alıyor. Tüm ürün gamı en üst seviye kullanıcı deneyimi sunmak üzere tasarlandı ve 700 ila 1300 lira arasında değişen fiyat etiketleriyle ilgi çekiyor.

Fiyatlar uygun ama donanım zayıf

i-Life bilgisayarların fiyatları gerçekten uygun ancak donanım özelliklerine baktığımızda örnek vermek gerekirse i-Life Zed Air 3 modeli Intel Pentium N4200 işlemci, 3 GB RAM 32 GB eMMC depolama ünitesi, Windows 10 Home işletim sistem ve 13.3 inç ekran gibi özellikler sunuyor. Ancak işlemci, depolama ve RAM gibi donanım bileşenlerinin günlük işlemler için zayıf kalacağını belirtmek gerekiyor. Yine de sosyal medyada gezinmek ya da basit işler için bu donanım yeterli olacaktır. Fakat fazlasını beklememek gerekiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.