Vivo kulaklık sektöründe son sözü söyledi, bu teknoloji hiç bir rakibinde yok

Vivo'nun yeni kablosuz kulaklıkları TWS 4 ve TWS 4 Hi-Fi, Qualcomm'un güçlü ses platformu ve gelişmiş özellikleriyle müzikseverlerin beğenisine sunuldu. Üstün gürültü engelleme ve uzamsal ses deneyimi ile bu kulaklıklar, ses kalitesinde çığır açıyor.

Vivo kulaklık sektöründe son sözü söyledi, bu teknoloji hiç bir rakibinde yok

Vivo, yakın zaman önce düzenlediği etkinlikte, Vivo X Fold 3 serisinin yanı sıra merakla beklenen yeni nesil kablosuz kulaklıkları Vivo TWS 4 ve TWS 4 Hi-Fi'yi tanıttı. 2022'de piyasaya sürülen Vivo TWS 3 serisinin devamı niteliğindeki bu yeni kulaklıklar, geliştirilmiş ses deneyimi vaat ediyor. Vivo TWS 4, Qualcomm'un S3 Gen 2 ses platformunu kullanırken, TWS 4 Hi-Fi modeli daha yeni olan S3 Gen 3 platformu ile donatılmış durumda. Her iki model de rahat bir kullanım sunmak üzere tasarlanmış olup, 55dB aktif gürültü engelleme özelliği ve 45 saate kadar varan pil ömrü gibi özelliklerle dikkat çekiyor.

Kulaklıklar, Bluetooth 5.4 teknolojisi sayesinde stabil bir kablosuz bağlantı imkanı sunarken, seramik tungsten akustik diyaframlar sayesinde ses kalitesinden ödün vermiyor. AI destekli arama gürültü azaltma özelliği ve 44ms düşük gecikme süresiyle kullanıcıların beğenisine sunulan kulaklıklar, TWS 4 Hi-Fi modelinde 1.2Mbps hızında yüksek kaliteli aptX Lossless ses kodlaması ve aptX Adaptive desteği ile öne çıkıyor. Kulaklıkların en dikkat çekici özelliklerinden biri ise kullanıcılarına dört farklı mekansal ses modu ile 3D ses deneyimi sunan mekansal ses alanı motoru.

Vivo kulaklık sektöründe son sözü söyledi, bu teknoloji hiç bir rakibinde yok

Her iki model de 12.2mm dinamik sürücüye, 16Hz-48kHz ses aralığına sahip olup, çeşitli ses kodeklerini destekliyor. Özellikle TWS 4 Hi-Fi modeli, LDAC ve aptX Lossless'in yanı sıra AAC, SBC ve LC3 gibi kodekleri de destekleyerek ses kalitesi konusunda çıtayı yüksek tutuyor.

Vivo TWS 4 serisi kulaklıklar, TWS 4 için Koyu Mavi ve Beyaz, TWS 4 Hi-Fi için ise Mavi ve Beyaz olmak üzere çeşitli renk seçenekleri ile sunuluyor. Kulaklıkların fiyatları sırasıyla 399 yuan (yaklaşık 56$) ve 499 yuan (yaklaşık 70$) olarak belirlenmiş. Şu anda ön siparişe açık olan kulaklıklar, 3 Nisan itibarıyla Çin'de resmi olarak satışa sunulacak. Bu yeni ürünler, gelişmiş teknolojik özellikleri ve rekabetçi fiyatları ile kullanıcıların beklentilerini karşılamayı hedefliyor.