Donanım

Wacom Cintiq Companion tablet video inceleme

Cintiq Companion tablet yılların eskitemediği endüstriyel tasarımcı ve mimar Yılmaz Zenger tarafından incelendi

Wacom Cintiq Companion tablet video inceleme

Dünyanın lider tablet, kalem ve ekran üreticisi Wacom’un en yeni modeli olan Cintiq Companion tablet yılların eskitemediği endüstriyel tasarımcı ve mimar Yılmaz Zenger tarafından incelendi.  Yaklaşık 70 yıldır çizim yaptığını belirten Zenger kalemle çizmenin farklı bir ayrıcalık olduğunu ve Wacom’un bu ayrıcalığı aynı hislerle çizim yapanlara sunduğunu belirtiyor.

Zenger, Cintiq Companion’ı en büyük özelliğinin yüksek donanımı ve hafif olması olduğunu ifade etti. Ünlü tasarımcı ”Wacom’un tüm modellerinde sanki kalemle kağıda çiziyormuş duygusunu tümüyle hissedebiliyorum ve diğer tüm dokunmatik ekranların Wacom’un yerinin tutması mümkün değil, Cintiq Companion tablet ile birlikte gelen çizim kalemi de son derece ergonomik ve arkasında silgisinin olması çizim yaparken büyük ölçüde avantaj sağlıyor.” dedi.

1392977711_yilmaz-zenger.png

Wacom Cintiq Companion Windows 8 ile uyumlu çalışıp kolay taşınabilir özelliği sayesinde her yerde çizim yapmanıza yardımcı oluyor. Cintiq Companion bir diğer özelliği ise, kişisel bilgisayarların tüm özelliklerini içinde barındırıyor olması. Çalışırken, diğer arkadaşlarınızla taslak, resim ve fikir alışverişi yaparken bir yandan da müziğin tadını çıkarabilirsiniz. Mini DisplayPort ve 2 USB 3.0 portları ise diğer aygıtlar ile bağlantılara izin vererek gücünüzü artırabiliyor.

Yılmaz Zenger’in incelemiş olduğu Cintiq Companion’nın videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.