Donanım

WD, güvenlik kamerası sınıfı sabit sürücülerini tanıttı

Ev, küçük işletme güvenlik kamerası sistemi ortamları için donatılmış, yeni WD Purple 3.5 inç sürücüler.

WD, güvenlik kamerası sınıfı sabit sürücülerini tanıttı

Bir Western Digital (NASDAQ: WDC) şirketi ve veri depolama endüstrisinde lider olan  WD, güvenlik kamerası uygulamaları için özel olarak üretilen 3.5 inç’lik, yüksek kapasiteli bir sabit sürücü serisi olan WD Purple‘ın satışa sunulduğunu bugün duyurdu. Güvenlik kamerası kayıt üniteleri için özel olarak tasarlanan WD Purple sabit sürücüleri, azami sekiz sabit sürücü ve 32 adet yüksek çözünürlüklü (HD) video kamera barındıran, ev ve küçük işletmelerin yeni ve mevcut güvenlik ortamlarında ön plana çıkıyor. Bugün itibariyle sevk edilmeye başlanan WD Purple sabit sürücüleri, 1 TB ile 4 TB arasında kapasite seçenekleriyle sunuluyor.

“Seçimin Gücü’ ürün portföyümüzü WD Purple ile genişleterek, seçkin perakendecilerimiz, sistem entegratörlerimiz ve tüketicilerimiz için kendi uygulamalarına özel olarak tasarlanan ve sektör lideri güvenlikçi iş ortaklarımız tarafından onaylanan, doğru sürücüyü seçebilmeyi kolaylaştırıyoruz.” diyen WD Veri Depolama Teknolojileri Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Matt Rutledge şöyle devam ediyor: “WD, yüksek çözünürlüklü video oynatma özelliğini geliştirmek ve güvenlik kamerası kayıt ortamlarının getirdiği 7x24 iş yükü altındaki işletimi mümkün kılmak amacıyla, WD Purple sabit sürücü serisini güvenlik kamerası uygulamaları için optimize etmiştir.”

1393493473_wd-purple.jpg

“Günde sekiz saatlik bir işletim için tasarlanmış alışılagelmiş masaüstü sabit sürücülerden farklı olarak, WD Purple sürücüleri Hikvision ev ve küçük işletme sistem kurulumlarında çalışabilecek yapısal güvenilirliğe sahiptir ve böylece en çok ihtiyaç duyulduğu anda kritik video görüntülerine ulaşabilmeyi mümkün kılar,” ifadelerini kullanan Hikvision Test Direktörü Ying Yang, “WD Purple sürücülerinin bir diğer avantajı da azami sekiz sürücüyü ve 32 adet HD kamerayı desteklemesidir ki bu sayede gelecekte sistem kapsama alanını genişletme esnekliği sağlamış olur.” dedi.

“Son yıllarda güvenlik kamerası kayıt sektörünü en çok etkileyen trend analog kameralardan ağ bağlantılı kameralara geçiş oldu” diyen IHS Technology (NYSE:IHS) Güvenlik Kamerası Kayıdı Baş Analisti Jon Cropley, ‘Kameralarda gelişmiş çözünürlük, geniş dinamik alan ve gündüz/gece fonksiyonelliğinin artıyor olması ile büyük hacimlerde video barındırmak için depolama çözümlerine talep de artacaktır.’ diye ekledi.  

  Kesintisiz olarak çalışan dijital PVR, DVR ve NVR kayıt ortamlarının gereksinimlerini karşılayacak şekilde optimize edilen WD Purple sabit sürücüleri, düşük enerji tüketimi ve veri merkezi düzeyinde depolama için pek çok gelişmiş performans özellikleri sunuyor.

1393493484_wd-purple-4tb.jpg

Özellikler

     WD Purple sabit sürücüleri bir dizi özel WD teknolojileri ile donatılmıştır. Bunlardan bazıları şöyledir:

-     AllFrame™ - ATA kesintisiz veri iletimi ile kombine edildiğinde, AllFrame™ teknolojisi, veri akışını ve görüntü oynatımını iyileştiren tescilli önbellek kullanım kuralları yönetimi teknolojisi sayesinde video görüntü kayıtlarının kaybını azaltmaya yardımcı olur. WD Purple, bir güvenlik kamerası kayıt sistemi içerisindeki video görüntü pikselleşmesi ve kesintilerini engelleyen, özel firmware güncellemeleri içerir.

Advanced Format Technology™ (AFT) – WD ve diğer sürücü üreticileri tarafından sabit sürücü kapasitelerini genişletmeye devam edebilmek için benimsenen ve arttırılmış alansal yoğunlukları mümkün kılan, daha etkili bir medya formatıdır.

Uyumluluk için Tasarlanmıştır

 Yeni veya mevcut güvenlik kamera sistemlerine kolay entegre edilmek üzere üretilen WD Purple sabit sürücüleri, güvenlik kamerası cihazları sınıfı standartlarına göre tasarlanıp, test edilmiştir ve sektörün öncü şase ve çipsetleri ile uyumludur. Halıhazırda bir endüstri standartı bulunmamakla birlikte WD, güvenlik kayıt sistemleri dahilindeki performansı tanımlamaya ve sergilemeye yönelik bir ölçüt geliştirmek amacıyla güvenlikçi işortaklarıyla yakın çalışmalar gerçekleştirdi. WD Purple sabit sürücüleri üzerinde gerçekleştirilen testler, veri depolama sektöründeki rakip güvenlik kamerası kayıt cihazları sınıfı markalarına göre daha üstün bir performansa işaret etmektedir; özellikle de kamera adedi, kanal sayısı ve iş yükü arttığında. Güvenlik kayıt sistemleri için sabit sürücü seçimlerinde müşterilere yardımcı olması için özel bir Uyumluluk Seçicisi aşağıdaki adreste sunulmaktadır:

Fiyat ve Bulunabilirlik
 Mart ayı ortasından itibaren yetkili satıcılarda bulunabilecek olan WD Purple güvenlik kayıt sınıfı  sabit sürücüler 1 TB ila 4 TB’a kadar kapasiteye ve üç yıl limitli garantiye sahiptir. Önerilen Perakende Satış Fiyatı  3.5-inç’lik 1 TB sürücü, model #: (WDPUR10X) için  $75+KDV; 2 TB sürücü, model #: (WDPUR20X) için $115+KDV; 3 TB sürücü, model #: (WDPUR30X) için $150+KDV; 4 TB sürücü, model #: (WDPUR40X) için $225+KDV’dir. WD Purple  sabit sürücüler ve sınırlı garanti koşulları hakkında bilgi,  şirketin internet sitesinde bulunmaktadır. http://products.wd.com/wdpurple.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.