Donanım

WD ve Sandisk güçlerini birleştiriyor

SanDisk, hızlı flash bellek teknolojisini, WD’nin dünyanın en ince 2,5 inç katı hal hibrit disklerine getiriyor.

WD ve Sandisk güçlerini birleştiriyor

Western Digital (NASDAQ: WDC) şirketi olan WD® ile flash bellek depolama çözümlerinde lider olan SanDisk (NASDAQ: SNDK) bugün yaptıkları açıklamada, SanDisk’in sınıfının en iyisi flash bellek depolama teknolojisi ile WD’nin sınıfının en iyisi hard disk teknolojisini bir araya getiren, “hibrit depolama cihazları” üretmek amacıyla işbirliği yapacaklarını duyurdu.

SanDisk, Dünyanın en ince 2,5 inçlik SSHD çözümü olan WD Black™’nin katı hal hibrit disk (SSHD) için bir SanDisk İSSD™ temin edecek. Bu üründe WD’nin tescilli hibrit teknolojisi ve endüstri standardı SATA IO teknolojisi kullanılacak. SanDisk İSSD ise bu SSHD’ye performans, düşük güç tüketimi, maliyet, güvenilirlik ve kompakt form faktörü arasında sağladığı zarif bir denge getirecek. Bu yeni SSHD, tüketicilerin büyüyen dijital içerik ihtiyaçları için geniş bir depolama alanı ile birlikte flash destekli yüksek hız, yüksek veri aktarım hızı ve kısa tepki süresi sunacak ve bütün bunları ultra-ince bir form içinde gerçekleştirecek.

“SanDisk’in bu yeni ve heyecan verici hibrit ürünlerde WD ile işbirliği yapmasından son derece memnunum” diyen SanDisk Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Müşteri Depolama Çözümleri Genel Müdürü Kevin Conley, sözlerine şöyle devam ediyor: “SanDisk’in flash bellek konusundaki benzersiz uzmanlığını ve teknolojisini, WD’nin hard disk know-how’ı ile birleştiren WD Black SSHD’ler, göz alıcı bir hard disk kapasitesini, sadece flash bellek çözümlerinde görebileceğiniz bir performans düzeyi ile bir arada sunuyor.”

“WD, SanDisk ile birlikte çalışarak, her iki teknolojinin de en iyi yönlerini bir araya getirme vizyonunu gerçekleştirmiş oldu” diyen WD Müşteri Programlama Başkan Yardımcısı Matt Rutledge, sözlerine şöyle devam ediyor: “WD’nin SSHD’leri, SSHD/flash depolama devrimini sürdürmede önemli bir başarıyı temsil etmektedir.”

WD Black Katı Hal Hibrit Diskler (SSHD) Hakkında

WD Black SSHD’ler, SanDisk’in kısa tepki süreli akıllı flash bellek teknolojisini WD’nin yüksek kapasiteli hard diskleri ile birleştiren bir hibrit teknoloji kullanmaktadır. Bu güçlü kombinasyon, hem yüksek kapasite, hem de geleneksel hard disklerden daha yüksek bir performans sağlamakta ve yüksek hız, anında açılma ve uygulamaların daha hızlı başlaması gibi özellikleri sayesinde bilgisayar kullanıcısının deneyimini iyileştirmektedir.

Cihaz boyutu, her zaman daha ince cihazlar tasarlamak isteyen PC üreticileri için en önemli konulardan biri olmuştur. WD Black SSHD’ler de piyasadaki en ince notebook’larda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. 500 GB’lık bir depolama alanı sunarken, (yaklaşık 9.5mm kalınlığındaki) mevcut standart notebook hard disklerinden yüzde 50 daha az yer kaplamaktadır. Katı hal hibrit diskin bu küçük formu, dünyanın en küçük ve en ileri yarı iletken üretim yöntemi olan 19 nanometre (nm) işlem teknolojisini kullanan SanDisk İSSD’nin son derece ince form faktörü ile tamamlanıyor. WD Black 5mm SSHD’ler OEM’lere sevk edilmektedir. WD ayrıca OEM’lere taşınabilir cihazlarda kullanılmak üzere ultra ince 7mm ve 9.5mm SSHD’ler de sevk edilmektedir.

Yorumlar
eko
ins fiyaatlar duserde 2tb en az hard dsk aliriz
Cevapla
Misafir
bize bunlarla gelin :) SSD fiyatları düşer bari şimdilik bize SSD yeter daha sonra bakarız hibrit li olanına hdd kurtarın artık milleti
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.