Xiaomi akıllı televizyon portföyüne çok önemli bir ismi daha ekledi

Çinli teknoloji devi Xiaomi, bir süredir güncellediği akıllı televizyon modelleri portföyüne yeni bir ismi daha ekledi.

Xiaomi akıllı televizyon portföyüne çok önemli bir ismi daha ekledi

Xiaomi, geçtiğimiz Mayıs ayında Çin'de piyasaya sürdüğü TV ES Pro serisini, 86 inçlik boyutu ile sunmuştu. Ancak Temmuz ayında, firmanın 55 inç, 65 inç ve 75 inç gibi üç farklı boyutta daha piyasaya sürdüğü duyurulmuştu. Şimdi, yaklaşık bir yıl sonra, Xiaomi TV ES Pro serisi 90 inçlik bir varyant ile yeniden karşımıza çıkıyor.

Xiaomi TV ES Pro 90 inç, ¥9,999 (~$1,445) fiyat etiketiyle piyasaya sürüldü. Oyuncular için tasarlanan televizyon, özellikle daha büyük boyutu ve daha akıcı bir paneli ile dikkat çekiyor. 90 inçlik varyant, orijinal 86 inçlik versiyondan 100 seviyeli arka ışık bölmesi ve 1000 nit'lik tepe parlaklığı koruyor. Bu iki özellik, diğer boyutlarda bulunmuyor.

Xiaomi akıllı televizyon portföyüne çok önemli bir ismi daha ekledi

Ek olarak, televizyonun yenileme hızı 120Hz'den 144Hz'e yükseltilirken çözünürlük 4K (3840×2160 piksel) olarak kaldı. Ayrıca, 10-bit panel Dolby Vision desteği sunuyor ve Dolby Atmos destekli 30W hoparlörler (2 x 15W) tarafından tamamlanıyor.

Oyuncu odaklı bir televizyon olduğundan, VRR (Değişken Yenileme Hızı) ve ALLM (Otomatik Düşük Gecikme Modu) desteği sunan 2 x HDMI 2.1 portu ile birlikte geliyor. Televizyonda ayrıca 1 x HDMI 2.0, 1 x USB 3.0, 1 x USB 2.0, optik, AV, anten ve LAN gibi diğer önemli portlar da mevcut.

Televizyon, isimsiz bir yonga seti tarafından destekleniyor ve dört çekirdekli ARM Cortex-A73 CPU ve ARM Mali G52 MC1 GPU'ya sahip. Yonga seti, 4GB RAM ve 64GB depolama alanı ile eşleştirilmiştir.

Son olarak, televizyon metal bir çerçeve, uzak alan mikrofonları ve Mijia akıllı ev entegrasyonu ile birlikte MIUI TV yazılımı ve Çin'deki tüm önde gelen akış hizmetlerini destekler.

Xiaomi TV ES Pro serisinin 90 inçlik varyantı, oyuncular ve geniş ekran sevenler için oldukça ilgi çekici bir seçenek sunuyor. Özellikle 1000 nit'lik tepe parlaklığı, Dolby Vision ve Dolby Atmos desteği ile donatılmış olması, televizyonun kalitesini arttırıyor.