Xiaomi ekosistemi masa lambasına kadar yaydı, HyperOS ile geliyor

Xiaomi'nin yeni masa lambaları, uygun fiyatı ve yüksek teknolojisiyle dikkat çekiyor.

Xiaomi ekosistemi masa lambasına kadar yaydı, HyperOS ile geliyor

Xiaomi, Çin'de iki yeni masa lambası modeli piyasaya sürdü: Mijia Masa Lambası 2 ve Mijia Masa Lambası 2 Lite. Hem çalışma hem de okuma süreçleriniz için konfor sağlamak üzere tasarlanan bu lambalar, uygun fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Şimdi bu ürünlerin özellikleri ve fiyatlarına yakından bakalım.

Mijia Masa Lambası 2 modeli, 60 cm uzunluğunda bir başlığa ve bu başlıkta yer alan 112 LED boncuğa sahiptir. CQC tarafından "okuma ve yazma için AA düzeyinde fotometrik derecelendirme" ve "öğrenme lambası için AAAA düzeyinde sertifikasyon" ile ödüllendirilmiştir. Bu, lambanın ışığı eşit bir şekilde dağıtarak parlama ve göz yorgunluğunu en aza indirdiği anlamına gelir.

Ayrıca, yüksek bir Ra97 renk geriverim indeksine sahiptir; bu da lambanın altında renklerin, doğal ışık kaynağı olan güneş ışığına kıyasla nasıl görüneceğini gösterir. Xiaomi Mijia Masa Lambası 2, aynı zamanda Xiaomi'nin HyperOS ile güçlendirilmiş akıllı ev ekosistemine bağlanabilir. Böylece lambayı ses komutlarıyla veya akıllı ev ağındaki diğer cihazlar aracılığıyla kontrol edebilirsiniz.

Lambanın ayarlanabilir bir gövdesi vardır ve bu gövde 25 derece ileri ve geri eğilebilir. Ayrıca, gövdenin 10.000 kez ayarlamaya dayanacak şekilde sıkı testlerden geçtiği belirtilmiştir.

Xiaomi ekosistemi masa lambasına kadar yaydı, HyperOS ile geliyor

Mijia Masa Lambası 2'nin Çin'deki fiyatı 199 yuan (~28 dolar) olarak belirlenmiş ve JD.com üzerinden satışa sunulmuştur.

Mijia Masa Lambası 2 Lite ise, adından da anlaşılacağı gibi iki model arasında daha uygun fiyatlı olanıdır ve yalnızca 79 yuan (~11 dolar) fiyat etiketiyle sunulmuştur. Bu model, merkezi bir 30x50 cm alan içinde ışık dağılımını sağlamak için AA düzeyinde CQC fotometrik derecelendirme almıştır. Ayrıca Ra90 renk geriverim indeksi ile renkleri oldukça iyi bir şekilde yansıtabilir.

Lamp 2 Lite, ışık kaynağına doğrudan bakıldığında göz tahrişini azaltan özel yapım bir optik lense ve %53 ışık geçirgenliğine sahiptir. Ayarlanabilirlik açısından, lamba başlığı, direği ve tabanı üç eksenli bağlantı sunar ve böylece ihtiyaçlarınıza uygun çok yönlü konumlandırma imkanı sağlar.

Xiaomi, güvenlik konusunda da çalışmalar yapmıştır. Lamba, mavi ışık tehlikelerine karşı RG0 muafiyet seviyesine ulaşmıştır, bu da mavi ışığın, göz yorgunluğuna ve uyku düzensizliklerine katkıda bulunan bir dalga boyu olduğu düşünüldüğünde önemlidir. Ayrıca, lamba titreşimsizdir ve bu özellik göz yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olur.