Donanım

Xiaomi önümüzdeki yıl LG’den OLED ekran satın almaya başlayacak

Mobil dünyasının yükselen markalarından Xioami, önümüzdeki yıl OLED ekran kullanımına başlayacak. Çinli şirket OLED ekran tedarikini LG'den sağlayacak.


Analistlerden gelen son raporlar Apple’ın 2019 yılına kadar iPhone’larda OLED ekran kullanmayacağı yönünde. Ancak mobil dünyasında birçok üreticinin OLED ekranla ilgi duyduğu bir gerçek. Son olarak Xiaomi’nin OLED ekran tedariki için LG ile görüşmeler halinde olduğu bilgisi geldi.

Samsung ve LG OLED ekran üretiminde dünyanın iki önemli üreticisi konumunda. LG mobil ürünlerde henüz OLED ekranları yaygın şekilde kullanmaya başlamadı. Fakat Samsung bugün orta seviye modellerde bile OLED tabanlı ekranlara yer veriyor.

1447311779_xiaomi-mi-note-pro-vs-lg-g-flex-2-cam-ah.jpg

OLED ekranlı Xiaomi telefonları 2016'da göreceğiz

Güney Kore kaynaklı habere göre Xiaomi önümüzdeki yıl duyuracağı cihazlar için LG’den OLED ekranlar satın alacak. LG ile yapılan görüşmeleri 2015 sonuna kadar neticelendirmek isteyen Xiaomi, OLED ekranları 2016 yılının ikinci yarısından itibaren teslim almaya başlayacak.

İlginizi çekebilir; 

Apple ve Samsung gibi devleri geride bırakarak dünyanın en büyük mobil pazarı Çin’de ikinci sıraya yerleşen Xiaomi (liderliği geçen çeyrek Huawei’ye kaptırdı) 2016’nın ilk çeyreğinde amiral gemisi Mi 5’i kullanıcıların beğenisine sunacak. Xiaomi Mi 5 muhtemelen Çinli üreticinin IPS LCD tabanlı son tepe modeli olacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.