Donanım

Xiaomi zoru başardı 19 dakikaya dünyaları sığdırdı!

Xiaomi yeni tasarladığı teknoloji sayesinde telefonun başında şarj olmasını beklemek tarih oluyor.


Telefonun şarj olmasını beklemek artık geçmişte kaldı. Xiaomi'nin 55 W kablosuz şarj cihazı ile zaten az olan şarj etme süresi şirkete yeterli gelmemiş olacak ki 80 W değerindeki kablosuz hızlı teknolojisinin detayları takipçilerle paylaşıldı.

Xiaomi zoru başardı 19 dakikaya dünyaları sığdırdı!

Xiaomi'nin piyasada 55 W hızlı şarj sunan bir şarj cihazı zaten vardı. Ancak görünüşe göre bu Xiaomi'ye göre yeterince hızlı değil. Şirket, 19 dakikada bataryayı tamamen doldurabilen 80 W kablosuz hızlı şarj cihazı geliştirdiğini açıkladı. Ayrıca yeni şarj cihazının yakın zamanda tanıtılması beklenen 40 W Huawei SuperCharge kablosuz şarj modelinden iki kat daha hızlı olması nedeniyle dünya rekorunu kırdığını iddia etti

55 W hızlı şarj cihazı, Ağustos ayında 50 W hızları destekleyen Mi 10 Ultra ile birlikte tanıtılmıştı. Testlerde 4.500 mAh bataryayı 26 dakikada % 0'dan % 100'e çıkardığı görülmüştü. Xiaomi'nin yeni kablosuz şarj cihazı ise 4000 mAh bataryaya sahip prototip bir telefonu 19 dakikada tamamen doldurduğu görüldü.

Xiaomi, inanılmaz 80 W hızları sağlamak için özel bir çip ve bağımsız bir bobin sistemi ile daha verimli bir kablosuz şarj mimarisi tasarladı. Akıllı telefonda MTW çok kutuplu konektörler, çift 6C serisi piller ve bazı yazılım hızlandırmaları da vardır. 800 tam şarj olmasından sonra bile endüstri standardında orijinal kapasitesinin % 90'ını verimli bir şekilde kullanabilir.

Yorumlar
Cevdet Şener
TÜRKİYE BU KUTUPTA NERDE ONLAR ÜRETİYOR BİZ SATIN ALIYORUZ.Boş laf siyasilerde çok köprü yol yapıldı ama teknolojide geri kaldık huawei firmasını kutlarım.
Cevapla
Yukcell
Türkiye'yi eleştirecegine önce okuduğunu anla hangi firmadan bahsediyor bakar kör.
Xiaomi
Ben ce çok harika 🌼
Cevapla
Teknoloji meraklısı
Çok iyi olacak
Cevapla
Hüseyin
Batarya ömrünü azaltmıyor mu?
Cevapla
KRAL BABA
Azaltmak bence
Erkan
Hayır, 800 şarjda bile hala %90 kapasite de çalışıyor.. Günlük şarz etseniz bile iki yılı geçiyor... İyi okumak lazım..
Triglav
Evet, 1 sene sonra batarya çöp
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.