Donanım

Xiaomi'den sıradışı çentik tasarımı!

Xiaomi bu kez ekran çentiğini başka bir boyuta taşımaya hazırlanıyor. Çinli akıllı telefon üreticisinin aldığı yeni patentte ekran çentiği ekranın dışarısında tutuluyor.

Xiaomi'den sıradışı çentik tasarımı!

Dünyanın en büyük 4. akıllı telefon üreticisi Xiaomi, bu kez ekran çentiğini başka bir boyuta taşımaya hazırlanıyor. Çinli akıllı telefon üreticisinin aldığı yeni patentte ekran çentiği ekranın dışarısında tutuluyor. Şirket, oldukça çirkin görünen çentik tasarımı ile en azından bizleri şaşırtmayı başardı.

Xiaomi'den sıradışı çentik tasarımı!

Xiaomi'nin yeni çentiksiz ekran çözümü, ne yazık ki bizleri hayal kırıklığına uğratıyor. Tasarım bir kızak mekanizmasına ya da açılır bir kameraya sahip değil. 'Tiger Mobiles' tarafından keşfedilen tasarım, düz ve kesintisiz hatlardan vazgeçerek ön kameraları "yukarıya doğru çıkan bir çentiğe" yerleştiriyor. Bunun sonucunda ortaya robotu andıran, pek de beğeneceğinizi düşünmediğimiz, tam ekranlı bir telefon sizleri karşılıyor.

Xiaomi'den sıradışı çentik tasarımı! - Resim : 1

Tasarıma bakıldığında, kameraya ev sahipliği yapan çentiğin arka kısmının boş olduğunu görünüyoruz. Belki bu arka kısıma üreticinin logosu veya LED flaş yerleştirilebilir. Tasarım henüz patent olduğu için üzerinde küçük değişiklikler kolayca hayata geçirilebilir.

Görseldeki çizimlerin yer aldığı patentin başvurusu geçen sene yapılmış görünüyor. Xiaomi, patenti sadece farklı bir seçenek olarak almış da olabilir, bu durumda "üst çentikli" bu tasarım belki de hiçbir zaman gerçeğe dönüşmeyebilir.

Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Çentiğin dışarı taşındığı bu tasarımı beğendiniz mi? Düşüncelerinizi bizimle aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Erhan
Şebeke sorunları var lânet olsun
Cevapla
yakup
tasarım kötü bana kaba geldi birazdaha kibar olabilirdi
Cevapla
Fatih tavusbay
Note 4 aldım aldığıma pişman oldum... Ne yetkili servisi var nede cevap bulamadım.... Aşırı derece kasıyor ve şebeke problemi var
Cevapla
Furkan
çok saçma olmuş bir yere çarptığında hemen zarar alabilir bence kullanışsız ve kötü bir tasarım
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.