Xiaomi’nin yeni robot süpürgesi Avrupa’da satışa sunuldu

Çinli teknoloji devi Xiaomi tarafından geliştirilen Robot Vacuum X10 modeli, Avrupa raflarındaki yerini almaya başladı.

Xiaomi’nin yeni robot süpürgesi Avrupa’da satışa sunuldu

Xiaomi'nin Robot Vacuum X10 modeli, Fransa, İspanya ve İtalya gibi birkaç Avrupa Birliği ülkesinde tanıtıldı. Bu robot süpürge, 4.000 Pa emiş gücü ile donatıldı ve tek bir şarjla 3 saate kadar hizmet verebiliyor. Üç farklı su seviyesi ve toplamda 400 ml kapasiteli iki entegre su tankı bulunuyor. Xiaomi X10, piyasadaki en etkili ve uygun fiyatlı robot süpürge amiral gemisi olarak tanıtılıyor.

Robot Vacuum X10 modeli, bu yılın başında Çin'de satışa sunulmuştu ve daha önce Güneydoğu Asya pazarlarına da sürülmüştü. Kendiliğinden boşaltma özelliğine sahip olan 2.5L'lik toz haznesi bulunuyor. Bu özellik, 17.000 Pa emiş gücünü kullanarak hazneyi boşaltır ve insan müdahalesine gerek duymadan akıllı temizlik sağlar.

Xiaomi’nin yeni robot süpürgesi Avrupa’da satışa sunuldu

Robot, odada gezinmek ve engelleri başarılı bir şekilde aşmak için LDS lazer teknolojisinden yararlanır. X10 modeli, gece çalışabilir ve 20mm'ye kadar olan engelleri aşabilir. Xiaomi Home uygulaması, X10 modeli için kullanılabilir ve robotun ayarlarını düzenlemenize olanak tanır. Bu model ayrıca Google Asistan ses komutlarına ve Amazon Alexa'ya da uyumludur.

Robot Vacuum X10'un Avrupa'da belirlenen fiyatı indirimle birlikte 449 € (yaklaşık 484 dolar) olarak belirlenmiştir. Robotun asıl fiyatı 499 € (yaklaşık 537 dolar) idi. Diğer robot süpürge temizleyicilerin X10'dan çok daha yüksek fiyatlandırıldığını göz önünde bulundurduğumuzda, bu cihaz alıcılara uygun bir seçenek sunuyor.