Donanım

Yaz ayında fotoğraf çekimleri için en iyi yardımcılar

Akıllı telefonunuzu bu cihazlarla kombine edin

Yaz ayında fotoğraf çekimleri için en iyi yardımcılar

Önceleri kameralı telefonların yeterince iyi resim çekmemesinden dolayı telefonlarla fotoğraflar çok yaygın değildi ancak akıllı telefonların iyi kameralarla ve sensörlerle gelmesiyle bu kural bozuldu.

Akıllı telefonların iyi resimler yakalamasının yanı sıra düzenlemede ve görüntü işleme yazılımlarında da artık donanımlı olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca yazılan ve yayınlanan bir çok mobil uygulama sayesinde resimler üzerinde neredeyse herkes profesyonel olabiliyor.

1374891644_1374776416002-lomo-lo-130726162443.jpg

Bugün akıllı telefonunuzla kombine edildiğinde muhteşem sonuçlar ortaya çıkaracak bir cihazdan bahsedeceğim. Eski film şeritlerini hatırlarsınız. Bu cihaz iPhone’ununuzla birlikte filmler üzerindeki resimlere dilediğinizde düzenleme yapabilmenizi sağlıyor. Android ve iPhone’lar için 59$ fiyatla gelen bu cihazı nasıl kullanıyoruz?

Öncelikle telefonu üstüne koyuyoruz ve alt kısmındaki ince bölmeden filmimizi yerleştiriyoruz. Film cihaza girerken aynı zamanda da akıllı telefonumuzdan görüntüleniyor ve geriye tek bir şey kalıyor, düzenlemeleri ayarlamak. Işık şiddeti, kontrast ve diğer özelliklerini resimlerinizi daha iyi hale getirmek için kullanabiliyor aynı zamanda da nostaljiyi yaşatarak eski fotoğraf makinelerini bugüne dahil edebiliyorsunuz.

Android cihazlar için de gelen cihaz sadece Ice Cream Sandwich ve üstü modellerde çalışabiliyor.

Yorumlar
Misafir
Sadece saçmalık
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.