Donanım

Yeni akıllı saat: “Hot”

Akıllı saat marketi genişliyor

Yeni akıllı saat: “Hot”

İlk olarak akıllı sektörü Pepple ile başlamıştı. Ardından büyük firmaların, Apple, Samsung, Microsoft ve daha nice firmaların haberlerini aldık. Özellikle Apple iWacth büyük bir merakla bekleniyor.

Aslında iWatch’un merakla beklenmesinin en önemli nedeni akıllı saatlerin küçük ekranlarında Apple’ın dokunmatik özellikleri bakımından iyi iş çıkaracağının düşünülmesi olsa gerek. Pepple’ın ardından akıllı saat teknolojisine yeni bir isim daha eklendi.

1375296709_pebble-watch.jpg

Pepple’a benzer olarak Hot Watch 1.26 inç ekran boyutlarıyla geliyor ve beklenildiği gibi dokunmatik olacak. Cortex M3 işlemci ve ikincil bir işlemcisi bulunacak. Bluetooth’lu hoparlörler, Bluetooth 4.0 teknolojisiyle geliyor.

Ayrıca saatin en önemli özelliklerinden biri su geçirmemesi olacak. İşletim sisteminin ise Android olması bekleniyor. Su altında 30 dakikanın ardından saat acil çağrı bırakmaya başlıyor. Her ne kadar dayanıklı olsa da su altında sürekli kullanım için uygun değil. Fiyarının 60-150$ civarında olması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.