Donanım

Yeni iPad'ler rekor kırdı

Apple'ın yeni iPad'leri rekor ile başlangıç yaptı.

Yeni iPad'ler rekor kırdı

Apple bu yıl Mart ayında 3.nesil iPad ile ilk üç günde 1,5 milyon adet iPad satışı gerçekleştirmişti. Apple, bu rakam ile önemli bir rekorun altına imza atmıştı. Şirket şimdide iPad mini ve 4.nesil iPad ile kendi rekorunu aştı.

Apple'ın resmi olarak yaptığı açıklamaya göre, iPad mini ve 4.nesil iPad, satışa sunulduğu 2 Kasım'dan sonra ilk hafta sonunda 3 milyonluk satış rakamına ulaşmayı başardı. Bu rakam ile 3.nesil iPad'in ilk hafta sonu satışlarını ikiye katlamış oldu. Ancak arada bir fark bulunuyor.  iPad mini ve 4.nesil iPad 2 Kasım'da 34 ülkede satışa sunuldu ama 3.nesil iPad ilk çıktığında 10 ülkede satışa sunulmuştu.

1352141466_ipadminiresmi.jpg

Apple CEO'su Tim Cook, Yeni iPad Mini ve 4.nesil iPad'in dünya çapında çok sevildiğini söyledi ve yeni bir ilk hafta sonu rekoruna imza attıklarını dile getirdi. Cook, neredeyse tüm iPad mini'leri sattıklarını söylerken, yoğun talebi karşılayabilmek için çalışmalarına hız kesmeden sürdüreceklerini açıkladı. Ayrıca Apple, Wi-Fi + Hücresel Ağ destekli iPad mini'nin birkaç hafta içerisinde Amerika'dan başlayarak satışa sunulacağını duyurdu.

Yorumlar
Misafir
nedense bu elmaya isinamiyorum gardass.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.