Donanım

Yeni MacBook'lar Retina ekran kullanacak!

Apple'ın sevilen bilgisayarı MacBook Retina Display teknolojisini kullanacak!


iOS platformunun en çok kullanılan cihazı olan MacBook'lar yakın bir zaman içinde Retina Display, yani retina çözünürlüklü ekranlara kavuşacak. Apple'ın milyonlarca kullanıcısı olan MacBook'ların bu tarz bir ekrana geçmesi çok ta uzak bir olasılık değildi aslında.

Yeni Retina ekrana dair bilgiler Mac OS X 10.8 Mountain Lion güncellemesinden elde ediliyor. Yeni sisteme dair gelen bilgiler arasında ikonların çözünürlüğünün çok yüksek olması böle bir ihtimal üzerine yoğunlaştırıyor.

1332710424_macbook-pro-with-retina-display1.jpg

Apple yıllardır, şıklığın, cazibenin, tasarımın, canlılığın ve renkliliğin zirve yaptığı bilgisayarlar üreten bir firma olarak tanınıyor. Ekranlarında kullandığı inç başına düşen piksel sayısına bakıldığında hiç de haksız değiliz diyebiliriz, çünkü Apple ürettiği bilgisayar ve mobil cihazlarda inç başına
264 piksel kullanıyor.

Apple'ın yeni iPad'de kullandığı retina teknolojili ekranları, milyonlarca kullanıcısı tarafından çok benimsendi, ve oldukça popüler bir hale geldi. Apple'ın bu tarz adımlarla şirket gelirlerini arttırmak istediği söleniyor.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.