Donanım

Raspberry Pi 3 B+ tanıtıldı!

Raspberry Pi 3 Model B+, modern işlemcisi ve Wi-Fi desteği ile dikkat çekecek. İşte Raspberry Pi 3 Model B+ özellikleri.

Raspberry Pi 3 Model B+ ilginç yenilikler sunuyor!

Raspberry her zaman performansından çok uygun bütçeli sistemler olarak bilinen bir mimari olmuştu. Raspberry Pi modelleri bir oyun bir bilgisayarı değil, anakart tabanlı, temel girişlere sahip bütçe işi bir mimari. Yine de Raspberry Pi 3 Model B+'daki yükseltmeler dikkat çekici türden.

Model B+ 1.4 GHz dört çekirdekli Broadcom BCM2837B0 işlemcisine sahip. Orijinal Pi 3'deki 1.2 GHz BCM2837'lik işlemci göz önüne alındığında kayda değer bir gelişme olarak nitelendirilebilir. 

Model B+ buna ek olarak; 2.4 GHz ve 5 GHz çift bantlık kablosuz bağlantı donanımı ile güçlendirilmiş. 300 Mb/saniyelik USB girişi, öncü cihazla karşılaştırıldığında 3 kat hızlı aktarım sunuyor. Bluetooth 4.2 ve Bluetooth Low Energy bağlantıları da pastanın üzerindeki çilek oluyor.

Raspberry Pi 3 B+ tanıtıldı! - Resim : 1

Model B+'nin piyasaya çıkış tarihi kesinleşmese de; fiyatının 35-40 dolar yani 155 TL seviyesinde konumlanması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.