Donanım

Yılın iPhone uygulamaları belli oldu

Apple en iyi listesini yayınlıyor

Yılın iPhone uygulamaları belli oldu

iPhone 5 üreticisi şimdi de uygulama mağazaları olan AppStore ve iTunes Store’daki en iyi uygulamalarını açıkladı. Geçtiğimiz yıl da yapılan uygulama bu yıl için de açıklandı. iTunes üzerinden yayınlanan listeye göre yılın iPhone uygulaması  Action Movie FX oldu.

Yılın iPad uygulaması ise Paper oldu. Apple sadece en iyi uygulamalarını değil yayıncılarını da seçti. İnsanların daha iyi uygulamalar yapması üzerine düşünülen yöntem bir çok yerde uygulanarak başarı elde ettiği gibi bu konuda da geliştiricileri harekete geçireceğini düşünebiliriz.

1355683103_paper-ipad-app-1.jpg

Rayman Jungle Run’ın yapımcısı Ubisoft yılın yayıncısı olurken, The Room adlı bulmaca oyunu da 2012 yılı boyunca ilgi gören uygulamalar arasından seçildi. Yemek tarifleri için Green Kitchen bu yılın en çok ilgi görenlerinden oldu.

Apple en iyileri seçerken indirilme ve satış sayılarını da göz önünde bulundurarak yaptığı sıralamada ise YouTube’u iPhone’un birincisi ilan etti. Ücretsiz uygulamalar kategorisinde iPad’de Skype liderlik koltuğundaydı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.