Donanım

Yok artık Apple! Bu fiyata klavye mi olur?

Touch ID özelliğine sahip olan Magic Keyboard, ülkemizde ve tüm dünyada satışa sunuldu. Ürünün fiyatı ise dudak uçuklattı.

Yok artık Apple! Bu fiyata klavye mi olur?

Teknoloji dünyasının en önemli şirketlerinin başında gelen Apple, Touch ID özelliğine sahip olan Magic Keyboard’ı satışa sundu. Diğer ülkelerle eş zamanlı olarak Türkiye’de de satışa sunulan ürünün fiyatı ise yine yok artık dedirtti. ABD merkezli şirket, üç farklı klavye ile ürününü farklılaştırdı.

Standart olarak lanse edilen model, 1.049,00 TL’lik bir fiyat etiketi ile satışa çıkarken, Touch ID özellikli Magic Keyboard 1.549,00 TL’den alıcı bulacak. Sayısal tuş takımının yanında Touch ID özelliğine de sahip olan model için ise 1.799,00 TL ödenmesi gerekecek.

Apple Touch ID özellikli klavyesini satışa sundu! Bu fiyat da ne böyle!

Bunların yanı sıra Apple, Magic Mouse olarak isimlendirdiği bir başka ürünü daha satışa çıkardı. Bu modelin fiyatı ise 799,00 TL olarak belirlendi. Bu detaylar sonrasında Apple’ın fiyat politikası bir kez daha tartışmaya açıldı.

Şirketin hemen her cihazında güttüğü yüksek fiyat stratejisinin, iPhone 13 ailesinde de devam etmesine neredeyse kesin gözü ile bakılıyor. Önümüzdeki aylarda görücüye çıkması beklenen iPhone 13 ailesinin nasıl bir fiyat listesine sahip olacağını bekleyip göreceğiz. Ancak bir gerçek var ki yeni nesil iPhone’lar da öncekiler gibi oldukça iddialı olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.