Eğitim

Teknolojinin Kadın Liderleri aranıyor!

Microsoft Türkiye tarafından düzenlenen “Teknolojinin Kadın Liderleri” yarışması için başvurular başladı.

Teknolojinin Kadın Liderleri aranıyor!

Teknoloji alanında başarılı faaliyetler gerçekleştirerek Türkiye’nin dijital dönüşümünü güçlendiren kadın liderlerin ödüllendirildiği “Teknolojinin Kadın Liderleri” yarışması başvuruları başladı. Yarışma kapsamındaki başvurular 8 Mart 2021 tarihine kadar devam edecek.

Teknolojinin Kadın Liderleri aranıyor!

Microsoft Türkiye’nin Habitat Derneği ile iş birliği içinde düzenlediği yarışma kapsamında “Genç Teknoloji Yıldızı”, “Yeni Teknolojilerle Fark Yaratan Kadın Lider”, “Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi (Start-up)”, “Engelleri Aşan Kadın” ve “Yılın Başarılı Kadın Eğitimcisi” kategorilerinde ödüller sahibini bulacak.

Değerlendirme sonucunda ortaokul, lise ve üniversite düzeyinde, bilişim teknolojilerine gönül vermiş, bu alanda arkadaş gruplarıyla bilgi birikimini ve deneyimlerini paylaşan, katıldığı programlarla, gösterdiği başarılarla fark yaratmış kız öğrenci “Genç Teknoloji Yıldızı”; yeni teknoloji çözümleriyle fark yaratan, başarılı projelere liderlik etmiş kadın yönetici “Yeni Teknolojilerle Fark Yaratan Kadın Lider”; bilişim teknolojilerini kullanarak iş dünyasında fark yaratan, AR-GE ve inovasyon kültürünün gelişmesini destekleyen, yenilikçi, cesur ve büyüme odaklı girişimci kadın lider “Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi (Start-Up)”; fiziksel engellere rağmen teknolojinin gücü ile çevresinde fark yaratan ve örnek olan başarılı kadın lider “Engelleri Aşan Kadın”; Türkiye'nin bilişim alanında tüketenden üreten bir topluma dönüşmesi için eğitim ve öğretim alanında önemli katkılarda bulunmuş, genç nesillerin ve kalifiye insan gücünün yetişmesine öncü olmuş başarılı kadın öğretim görevlisi ise “Yılın Başarılı Kadın Eğitimcisi” kategorisinde ödül almaya hak kazanacak.

“Teknolojinin Kadın Yıldızları” yarışmasıyla başarılı kadınların hikayelerini duyurarak teknoloji alanında kariyer yapan ve yapmak isteyen tüm kadınlara ilham vermeyi hedefleyen Microsoft Türkiye, 8 Mart 2021 tarihine kadar başvuruları toplamaya devam edecek. Yarışmayla ilgili duyurulara ve adaylık formuna ulaşabileceğiniz web sitesine gitmek için Teknolojinin Kadın Liderleri linkine tıklayabilirsiniz.

Yorumlar
Ayşe
Bu sene üniversite sınavım olmasa kesin katılırdım
Cevapla
mehmet
microsoft neden böyle bir yarışma yapıyor?? bu tür bir yarışma ile ne menfaat elde edecek??.. genellikle türkiye gibi ülkelerde b tür programlar ile toplumu istedikleri gibi yönlendirme ve şekillendirme çabası vardır... y a da firmalar yaptıkları yanlışları ve pislikleri saklma çabası içindedir. nacizane tavsiye her şekilde bu tür firmaların yaptığı programlara çok dikkatli bakmak lazımdır..
Cevapla
Semra
Ne güzel kadınlarımıza büyük bir destek bu gibi yarışmalar projeler daha çok yapılsın toprağın içindeki değerli mücevherler cikartilsin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.