Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Avrupa’da piyasaya sürüldü

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro (2. nesil), 25 km/s azami hız ve 60 km menziliyle Avrupa’da piyasaya sürüldü. Şehir içi ulaşımda pratik bir çözüm sunuyor.

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Avrupa’da piyasaya sürüldü

Çinli teknoloji devi Xiaomi, Avrupa pazarı için yeni bir elektrikli scooter modeli olan Xiaomi Electric Scooter 4 Pro (2. Nesil) modelini resmi olarak tanıttı. Bu model, 2024 Mart ayında Çin'de piyasaya sürülmüştü. Şu anda Almanya'da indirimli olarak sunulan bu scooter, yakında diğer Avrupa pazarlarında da satışa sunulacak. Xiaomi ayrıca, Xiaomi Electric Scooter 4 Lite (2. Nesil) modelini de piyasaya sürdü.

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro (2. Nesil) özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu ayakta kullanılan elektrikli scooter, orijinal modeline göre birkaç iyileştirme sunuyor. Daha güçlü bir elektrik motoruna ve daha uzun bir menzile sahip olan bu model, ayrıca entegre bir ekran ile donatılmış. Mart 2024'te Xiaomi'nin global web sitesinde ilk kez listelenen bu scooter, daha sonra Avrupa fiyatlarıyla ortaya çıktı. 1.000W maksimum güce sahip olan bu scooter, yerel düzenlemelere uygun olarak 25 km/s hız sınırına sahip.

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Avrupa’da piyasaya sürüldü - Resim : 1

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Avrupa’da piyasaya sürüldü

Kullanıcılar, üç farklı mod arasında seçim yapabiliyor ve scooter, 468Wh kapasiteli bir batarya ile 60 km'lik bir menzil sunuyor. Gidonun ortasında yer alan ekran, mevcut hızı ve batarya durumunu gösteriyor. Ayrıca, 10 inç genişliğinde lastikler, otomatik ışıklar ve sinyal lambaları gibi özelliklere sahip. Karbon çelik çerçevesi ile dayanıklılık sunan scooter, kolay taşıma için ortadan katlanabiliyor.

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro (2. Nesil), Almanya'da 499,99€ (540$) indirimli fiyatıyla satışa sunulmuş durumda, asıl fiyatı ise 549,99€ (593$). Birleşik Krallık'ta 449,99£ (565$) fiyat etiketiyle satışa sunulan scooter, Fransa, İspanya ve İsveç'te de ürün listelerinde yer alıyor ancak bu ülkelerde henüz satışa çıkmadı.