Güncel

100 TL ve 50 TL'lik banknotlar yenilendi!

Merkez Bankası bugün yeni bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre 50 ve 100 TL'lik banknotlarda değişiklik yapıldığı duyuruldu. İşte söz konusu açıklama ve değişikliğin detayları.

100 TL ve 50 TL'lik banknotlar yenilendi!

Merkez Bankası bugün yaptığı bir açıklama ile dikkat çekti.  Buna göre 50 ve 100 TL'lik banknotlarda değişiklik yapıldığı duyuruldu. Bankadan yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

100 TL ve 50 TL'lik banknotlar yenilendi!

"1211 sayılı Kanun’un Bankamıza verdiği yetkiye dayanarak, E9 Emisyon Grubu V. tertip 100 TL ve 50 TL banknotlar 23 Şubat 2022 tarihinden itibaren tedavüle verilecektir. Halen tedavülde bulunan E9 Emisyon Grubu I., II., III. ve IV. tertip 100 TL ve 50 TL banknotlara kıyasla, V. tertip 100 TL ve 50 TL banknotlardaki imzalar Başkan Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ile birlikte; 100 TL banknotlarda Başkan Yardımcısı Mustafa Duman’a, 50 TL banknotlarda Başkan Yardımcısı Taha Çakmak’a ait olacak şekilde yeniden düzenlenmiştir. Söz konusu banknotlar, üzerindeki imzalar dışında boyutları, ön ve arka yüz kompozisyonları ile genel nitelik ve görünümleri bakımından I., II., III. ve IV. tertipleriyle tamamen aynıdır."

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, bugün itibarıyla tedavüle girecek 100 TL ve 50 TL'lik banknotlara ait görüntüleri henüz yayınlamadı. Resmi sitede yayınlanacak olan görüntüler açıklamanın ardından merakla beklenmeye başladı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.