Güncel

11 Sight, sağlık turisti geri dönüşünü 3 kata kadar artırıyor

11Sight, herhangi bir platform veya herhangi bir uygulama üzerinden istenilen kişiyle anında görüntülü bağlantı kurulmasını sağlayarak sağlık kuruluşlarına yeni fırsatlar sunuyor.Hastalarla iletişimde kolaylık ve yüksek maliyet avantajı sağlayan görüntülü etkileşim platformu 11Sight, özellikle sağlık turizmine büyük fırsatlar sunuyor.

11 Sight, sağlık turisti geri dönüşünü 3 kata kadar artırıyor


Son 10 yılda dünyada hızla gelişen sağlık turizminin yalnızca tıp tarafında 10 milyon turistten 100 milyar dolar gelir elde ediliyor. Uluslararası hasta sayısı bakımından ABD, Almanya, Tayland ve Hindistan ile birlikte ilk 5 ülke arasında bulunan Türkiye’nin turizm pastasında sağlık turizmi, 2018 yılı itibariyle 8 milyar dolara yakın paya sahip bulunuyor. SPA ve Wellness, termal turizmi, 3. yaş emekli turizmi, engelsiz turizmi, sağlıklı beslenme ve ileri aktif yaşam gibi farklı segmentlerden oluşan sağlık turizminde Türkiye büyük bir potansiyele sahip. Halihazırda 1 milyon olan sağlık turistini 4 yıl içinde iki katına çıkarmayı hedefleyen sağlık turizmi açısından Görüntülü Etkileşim Platformu 11Sight, bu alanda büyük bir imkan yaratıyor.

Sağlık turizmi açısından büyük fırsat

2016 yılında Silikon Vadisi‘nde Aleks Göllü, Farokh Eskafi ve Ercan Gümüş tarafından kurulan startup teknoloji şirketi 11Sight; iOS, Android veya web platformları üzerinden ekstra bir uygulama yüklemeye gerek kalmadan herhangi bir kişiyle anında görüntülü bağlantılı kurulmasını sağlayarak bir ilki gerçekleştiriyor. Sağlık kuruluşlarına müşterileriyle iletişimde kolaylık ve yüksek maliyet avantajı sağlayan görüntülü etkileşim platformu 11Sight, görüşmelerin geri dönüş oranını büyük ölçüde artırıyor.

Hastalara güven veriyor

2023 yılında Türkiye’nin iki milyon sağlık turisti ile 20 milyar dolar gelir elde etmesinin beklendiğini söyleyen 11Sight Türkiye Ülke Müdürü Ercan Gümüş, şunları belirtti: “11Sight ile görüntülü görüşmede müşterilerin güven duygusu arttığı için geri dönüş oranı sesli görüşmeye göre 3 kata kadar daha fazla gerçekleşiyor. Sağlık turizmi açısından ise 11Sight çok daha büyük bir öneme sahip. Dünyanın herhangi bir yerindeki hastaya hastanenizi, sağlık merkezi ya da termal tesisinizi tanıtabiliyor, operasyonlar hakkında bilgi verebiliyor ve yüz yüze iletişim kurarak güven bağı kurabiliyorsunuz. 11Sight video etkileşim platformunu yalnızca sağlık turizmi için kullanan kuruluşlar var. Bunlardan biri Florence Nightingale.”

11Sight neler sağlıyor?

11Sight‘ı halihazırda kullanan sağlık kuruluşlarından aldıkları verilerin geliştirdikleri teknolojinin gücünü kanıtladığını ifade eden Gümüş, sistemin yararları hakkında şunları belirtti: “11Sight ile sağlık merkezinizden müşterilerinizle etkileşime web siteniz üzerinden başlıyorsunuz. Siteniz üzerinden müşterinizle kurduğunuz görüntülü iletişim sayesinde sitenize her ziyareti sağlık merkezi ziyaretine dönüştürüyorsunuz. Bu da size müşterilerinizi sağlık kuruluşuna getirme imkânı sağlıyor. Hastanenizin donanımlarını tanıtabiliyor, müşterinizin görmek istediği detayları gösteriyor, sorularını yüz yüze iletişim kurarak cevaplama imkanına kavuşuyorsunuz. Birden fazla cihazla da arama alabiliyorsunuz. Aramalarınızı, mesajlarınızı, fotoğraflarınızı görmenin yanı sıra çevrimiçi olmadığınızda müşterileriniz size görüntülü veya sesli mesaj da bırakabiliyorlar. Görüntülü iletişim sesle iletişime kıyasla üç kat daha fazla ikna etme imkânı yaratıyor. Nitekim yalnızca bir yıl içinde görüntülü iletişim dünyada yüzde 100 artış kaydetti. Ayrıca 11Sight ile yaptığınız tüm görüşmeleri kayıt altına alma imkanına da sahip oluyorsunuz. ”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.