12 Aralık 2022 itibarıyla Ripple - SEC davası güncellemesi!

12 Aralık 2022 itibarıyla, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ( SEC ) ve Ripple davası güncellemesi neler getiriyor?

12 Aralık 2022 itibarıyla Ripple - SEC davası güncellemesi!

Kripto para piyasası varlıklarının çoğunluğunun aşağı yönlü hareketlerinin ortasında, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ( SEC ) ile blockchain şirketi Ripple arasındaki yüksek profilli hukuk savaşının kapanışı yakın olabilir.

12 Aralık 2022 itibarıyla Ripple - SEC davası güncellemesi!

Gerçekten de, spekülasyonlar, SEC'in Ripple'ı düzenleyicinin menkul kıymet olarak gördüğü XRP tokenini yasa dışı bir şekilde satmakla suçladığı davayı karşı tarafların çözeceğini ve uzlaşmanın muhtemelen hangi kripto para birimlerinin ABD yasaları uyarınca menkul kıymet olarak görüldüğünü belirleyeceğini gösteriyor.

Felaket etkileri?

Piyasa, baş yargıcın kararını beklerken, Cardano ( ADA ) kurucusu Charles Hoskinson, Ripple davasındaki kararın sonucunun, konuyla ilgili duruşu nedeniyle eleştirilmesinin ardından genel kripto sektörü için 'feci' sonuçlara yol açabileceğine inanıyor.

Hoskinson bu yorumları, hem Ripple hem de SEC son sunumlarını ve konuyla ilgili dostane özetlerini yaptıkları için nihai kararın 15 Aralık'a kadar hazır olabileceğine dair doğrulanmamış raporların ardından yaptı.

Ripple'ın yasal konumu

7 Aralık'ta Ripple'ın genel danışmanı Stuart Alderoty şunları söyledi:

Ayrıca, "Ripple, XRP'nin kullanım için satın alındığı sonucuna bağlı değildir - ancak, dostane özetler ve spekülatif olmayan kanıtlar tarafından gösterildiği gibi böyle bir sonuç, SEC'in iddialarını geçersiz kılacaktır."

Alderoty, savunmanın gerçek argümanlarını yineleyerek devam etti :

“a/ Ripple ile herhangi bir XRP sahibi arasında herhangi bir yatırım sözleşmesi yoktur; b/ SEC, Howey testinin tek bir ucunu karşılayamaz ve Ripple tek bir ucu olmadığını kabul eder; c/ SEC'in bahçe çeşitliliğine sahip ICO vakalarına güvenmesinin burada bir uygulaması yok.”

Sözlerini bitirdiği gibi, "SEC ve aleyhtarlarının argümanlarımızı yeniden şekillendirmeye çalışmalarının nedeni, aslında öne sürdüğümüz argümanlara cevaplarının olmamasıdır."

XRP fiyat analizi

Basın zamanında, XRP belirteci, aylık grafikte %1,48'lik bir artışa rağmen, önceki 24 saate göre %2,56 ve hafta boyunca %4,11'lik bir düşüşü temsil eden 0,3762 $'dan işlem görüyor.

12 Aralık 2022 itibarıyla Ripple - SEC davası güncellemesi! - Resim : 1

XRP 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

12 Aralık'ta alınan CoinMarketCap verilerine göre, 18,96 milyar dolarlık piyasa değeriyle XRP, şu anda bu göstergeye göre ilk 100 kripto para birimi arasında yedinci sırada yer alıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.