350'den fazla DOGE yapımı milyoner, haftalar içinde yok oldu! Neden?

350'den fazla DOGE yapımı milyoner, meme madeni para mücadeleleri nedeniyle haftalar içinde yok oldu!

350'den fazla DOGE yapımı milyoner, haftalar içinde yok oldu! Neden?

Dogecoin ( DOGE ), varlığın 2021'deki değer ve popülaritesindeki artışın ardından birçok yatırımcıyı milyoner yapan kripto para birimleri arasında yer alıyor. Özellikle, varlığın 2022 performansının, 2021'de kaydedilen kazanımları taklit edememesi, karşılığında milyoner sahiplerinin sayısını etkiliyor.

350'den fazla DOGE yapımı milyoner, haftalar içinde yok oldu! Neden?

Elde edilen veriler, Dogecoin milyonerlerinin sayısının 12 Aralık itibariyle 685 olduğunu vurguluyor.

Gerçekten de, FTX kripto borsasının çöküşü gibi faktörler nedeniyle token fiyatı düştüğü için milyoner sahiplerinin sayısı son zamanlarda düştü. 1 Kasım'da bir Finbold raporu, Dogecoin milyonerlerinin 1.046'da olduğunu ve altı haftadan kısa bir süre içinde 361 adres düşüşünü veya %34'lük bir düşüşü temsil ettiğini gösterdi.

350'den fazla DOGE yapımı milyoner, haftalar içinde yok oldu! Neden? - Resim : 1

Dogecoin'in zengin listesi. Kaynak: BitInfoCharts

Dogecoin fiyat analizi

Bu arada Dogecoin'in fiyatı kırmızı bölgede işlem görmeye devam ediyor. Basın zamanına göre DOGE, son 24 saatte yaklaşık %9 kayıpla 0,09 $ değerindeydi. Haftalık grafikte Dogecoin fiyatı neredeyse %15 düştü.

350'den fazla DOGE yapımı milyoner, haftalar içinde yok oldu! Neden? - Resim : 2

Dogecoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Dogecoin evlat edinme ile ilgili haberlerden yararlanamıyor

Dogecoin milyonerlerindeki son artış, varlığın Tesla CEO'su Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasıyla ilgili haberlerden faydalanmasının ardından ortaya çıktı. Anlaşma, Dogecoin'in sosyal medya platformu için bir ödeme seçeneği olarak entegre edilebileceği spekülasyonlarına yol açtı.

Ayrıca, Dogecoin topluluğu, varlığın beklentileri konusunda yükselişini sürdürüyor. Örneğin, Finbold tarafından bildirildiği üzere CoinMarketCap'teki Dogecoin topluluğu, fiyat tahmini özelliğinden yararlanarak tokenin 31 Aralık'ta 0,098 dolardan işlem göreceğini tahmin etti.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.