Güncel

133 yolcu taşıyan yolcu uçağı bir dağa düştü!

133 yolcusuyla havalanan bir Boeing uçağı dağa düştü.Kurtarma ekipleri kaza bölgesine ulaşmaya çalışıyor ancak, ölü ya da yaralı saysına ilişkin bir açıklama henüz yok.

133 yolcu taşıyan yolcu uçağı bir dağa düştü!

Çin'de bir felaket meydana geldi. Ülkede iç hat seferi yapan bir yolcu uçağı yerel saatle 14.22'de düştü. Çin devlet televizyonu'ndan gelen açıklamalara göre 133 yolcusuyla havalanan uçak Kunming'den Guangzhou'ya gidiyordu. Ancak bir felaket meydana geldi ve uçak 30 bin feet yükseklikten yere çakıldı.

133 yolcu taşıyan yolcu uçağı bir dağa düştü!

çinde uçak düştü

China Eastern Havayollarına ait Boeing 737, Guangxi bölgesindeki dağlık alana düştü. Uçağın düştüğü yerde dumanların yükseldiğinin haberi geldi. Kazada meydana gelen can kaybı ya da yaralı sayısıyla ilgili ise henüz resmi bir açıklama yok.

Resmi medyaya göre kurtarma ekipleri olayın yaşandığı yere doğru yola çıktı. Flight Radar'dan alınan verilere göre, uçak Çin'in Wuzhou kentinin hemen güneybatısında veri iletimine son verdi. Şanghay merkezli China Eastern, çok sayıda iç ve dış hat işleten Çin'in en iyi üç havayolundan biri olarak kabul ediliyordu. Yerel medya, MU5735 sefer sayılı China Eastern Havayolları uçağının yerel saatle 13.11'te Kunming'den havalandığını bildirdi. İrtibatın kesildiği dakika olan 14.22'de uçak yaklaşık 1000 metre yükseklikteydi. Yolculuğun planlanan bitiş saati ise, 15.05'ti. Çin havayolu şirketleri, son yıllarda dünyanın en güvenli havayolları arasındaydı. Son büyük kaza, 2010 yılında bir iç hat uçuşu sırasında gerçekleşmişti. 96 kişi taşıyan Embraer E-190 tipi uçağın düşmesiyle 44 yolcu hayatını kaybetmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.