Güncel

1.5 senede 400 milyon dolar kazandı!

Instagram'ın sahibi bu sorulari yanıtlıyor.

1.5 senede 400 milyon dolar kazandı!

Sadece 13 çalışanı bulunan Instagram’ın yüzde 40’ı Kevin Systrom’a ait, ve Facebook’un daha önce defalarca bu şirketi almak istediği ama başaramadığı biliniyor.

30 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunan fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’ın sahibi Systrom’un 18 ayda nasıl 400 milyon dolar kazandığı sorusunun yanıtı: Akıllı telefonlar için doğru zamanda, doğru fikirle uygulama üretmek!

İlk fotoğraf makinasını yaz okuluna giderken aldığını söyleyen Systrom, bunun için, “Başıma gelen en güzel şeydi” diyor.

Genç girişimci Systrom, Stanford Üniversitesi’nde de 9 aylık bir ‘geleceğin girişimcileri’ kursuna katıldığını belirtiyor.

Fotoğrafa hobi olarak devam eden Systrom, ik işinin Google’da pazarlamacılık alanında olduğunu söylüyor ama ekliyor, “Daha ilk günden girişimci olmak istediğime karar vermiştim”.

1334237367_instagram-kevin-systrom.jpg

Instagram’ın sahibi Systrom’un 1.5 senede 400 milyon doları nasıl kazandığını merak ettiniz mi?

13 çalışanı bulunan Instagram’ın yüzde 40’ı Kevin Systrom’a ait , ve Facebook’un daha önce çoğu kez bu şirketi almak için çaba gösterdiği ama bunu başaramadığı biliniyor.

30 milyon kayıtlı kullanıcısı olan fotoğraf paylaşım uygulaması Instragram2ın sahibi Systrom’un 1.5 senede nasıl 400 milyon dolar kazandığı sorusuna şu cevap verildi ;

Akıllı telefonlar için doğru zamanda, doğru fikirle uygulama üretmek! “ Sözleriyle belirledi.

İlk defa fotoğraf makinesını yaz okuluna giderken aldığını belirten Systrom,

Genç girişimci Systrom Stanford Üniversitesi’nde de 8 aylık bir ‘ geleceğin girişimcileri ‘ kursuna katıldığını belirtti.

Fotoğrafa hobi olarak devam eden Systrom ilk işinin Google’da pazarlamacık alnında olduğunu söylüyor ama ekliyor, “ Daha ilk günden girişimci olmak istediğime karar vermiştim “.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.