16 Ocak 2023 haftası için izlenecek kripto para birimleri!

Bu yazımızda, 16 Ocak 2023 haftası için izlenecek kripto para birimlerini sizler için listeledik!

16 Ocak 2023 haftası için izlenecek kripto para birimleri!

Kripto piyasası, Bitcoin'in ( BTC ) aylarca süren yatay ticaretinden sonra başı çekmesiyle önemli bir yükselişe tanık olmaya devam ediyor. Ralli, olumlu makroekonomik haberlerin ve Çin'deki düzenleme endişelerinin olası hafiflemesinin bir kombinasyonunun sonucudur. Bununla birlikte, devam eden pazar artışına rağmen, kripto alanının hala 2021'de meydana gelen büyük boğa koşusunun gölgesinde faaliyet gösterdiğine dikkat etmek önemlidir.

16 Ocak 2023 haftası için izlenecek kripto para birimleri!

Çoğu kripto para birimi yeşil bölgede işlem görse de, potansiyelleri, yönlendirdikleri anlatım ve genel kripto para piyasasını etkileme potansiyelleri nedeniyle belirli varlıklar izlenmeye değer olmaya devam ediyor. Bu nedenle 16 Ocak 2023 haftası için izlenecek kripto para birimlerini gözden geçirdik.

GALA (GALA)

GALA ( GALA ) belirteci, genel kripto piyasası rallisinden ve blockchain oyunlarına artan ilgiden faydalandı. Gerçekten de GALA, geniş pazar konsolidasyonu dönemlerinde bağımsız olarak hareket eden bir yükseliş fiyat ivmesini sürdürdü.

Kripto analiz platformu Santiment'ten alınan veriler, işlemlerin token'ı 0,048 $'lık direncin ötesine itmesine yardımcı olduğunu gösteren verilerle, GALA'nın rallisine artan balina faaliyeti de yardımcı oldu. Ayrıca GALA, kayda değer ağ ortaklıklarıyla varlığı biriktiren bir yatırımcı akışı kaydetti.

Yatırımcılar misli olmayan token ( NFT ) oyunlarına ve metaverse alanına daha fazla sermaye ayırdıkça, GALA bir mini altcoin rallisi için önde gelen kuruluşlar arasında yer alıyor. Bir noktada GALA, piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi arasında lider olarak yedi gün içinde %100 kazandı. Sonuç olarak GALA, önemli vadeli tasfiyelerin ardından bir sonraki fiyat hareketini izlemek için bir kripto para birimidir.

Basın zamanında GALA, günlük %3'ün üzerinde bir düzeltmeyle 0,05 dolardan işlem görüyordu. Haftalık grafikte GALA %90'ın üzerinde yükseldi.

16 Ocak 2023 haftası için izlenecek kripto para birimleri! - Resim : 1

GALA yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Fetch.ai (FET)

Fetch.ai ( FET ), Cosmos ( ATOM ) yazılım geliştirme kiti (SDK) ve yapay zeka (AI) blockchain ortamı üzerine kurulmuş bir zincirler arası protokoldür. Kullanıcılar, protokol aracılığıyla tek bir defter içinde özerk ekonomik aracı ağları oluşturabilir. Özellikle FET, genel piyasa duyarlılığıyla uyumlu artan ilgi kaydetti.

Ancak FET, ChatGPT'nin ilk başarısının ardından yapay zeka ile ilgili kavramlar etrafında devam eden vızıltılarla ağın sahip olduğu potansiyelden destek aldı. Gerçekten de faiz , piyasa yükselirken 24 saat içinde FET'in %20'nin üzerinde arttığını gördü.

Başka yerlerde, FET etrafındaki vızıltı kısmen, belirtecin 13 Ocak itibarıyla Cosmos (ATOM) blok zincirler arası iletişim (IBC) ağlarında en çok kazanan olarak ortaya çıktığı ağ etkinliğinin etkisinden kaynaklanıyor.

Şimdi odak noktası, FET'in momentumunu yönetip yönetemeyeceği ve önümüzdeki hafta toparlanmaya devam edip etmeyeceği. Bu hatta toparlanma olasılığı kısmen ağ geliştirme faaliyetine bağlı olacaktır.

Yayınlandığı sırada FET, son 24 saatte neredeyse %6 oranında düzeltme yaparak 0,23 dolardan işlem görüyordu.

16 Ocak 2023 haftası için izlenecek kripto para birimleri! - Resim : 2

FET yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Bitcoin (BTC)

Bitcoin ( BTC ), birkaç hafta boyunca 17.000 $ seviyesinin altında durgun göründükten sonra, ilk kripto para biriminin kısa bir süre için 21.000 $ seviyesini geri kazanmasıyla sonuçlanan bir galibiyet serisi başlattı. Finbold tarafından bildirildiği üzere, devam eden BTC rallisi, 2020 pandemi döneminden bu yana en uzun rallilerden biri.

Bitcoin'deki ralli, daha geniş bir iyimserlik ve cesaret verici bir ekonomik görünüm tarafından desteklendi. Bir rallinin ilk işaretleri, Amerika Birleşik Devletleri iş piyasasındaki cesaret verici işaretler ve pozitif tüketici fiyat endeksi (TÜFE) verilerinin ardından ortaya çıktı. Sonuç, enflasyonun soğuduğuna dair umutlarla sonuçlandı ve Federal Rezerv'in agresif faiz oranı artışlarını hafifletmesine izin verdi. Özellikle, istikrarlı ralli, Bitcoin'in FTX kripto borsasının çöküşünün etkilerini geride bırakmasına yardımcı oldu.

Bitcoin'in uzun vadeli bir konsolidasyon yaşamasına rağmen, bir Finbold raporuna göre yeni veriler, 13 Ocak itibarıyla BTC varlıklarına dayanarak küresel nüfusun %0,5'ine eşit olabileceğini gösterdi.

Genel olarak, Bitcoin, yatırımcıların sürekli olarak kriptoya para pompalamaya devam edip edemeyeceklerini izlemek ilgi çekici olacağından izlenecek bir varlık olmaya devam ediyor. Gerçekten de, alım ve satım baskısı, Bitcoin'in 20.0000 doların üzerindeki kazançları sürdürme yeteneği için çok önemli olacaktır.

Ayrıca, varlık hala birkaç rüzgarla karşı karşıya kalırken, piyasa Bitcoin'in fiyatının bir sonraki hareketini izleyecek. Örneğin, sektör, büyük borsa işten çıkarmalarına, Gemini ve Genesis yasal sorunlarına ve Amerika Birleşik Devletleri'nde bir House kripto odaklı alt komitesinin kurulmasına tanık oluyor.

Basın zamanında Bitcoin, günlük yaklaşık %1,3 kayıpla 20.697 dolardan işlem görüyordu. Haftalık grafikte BTC %22'nin üzerinde arttı.

16 Ocak 2023 haftası için izlenecek kripto para birimleri! - Resim : 3

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Shiba Inu'nun (SHIB)

Shiba Inu ( SHIB ) coin, son birkaç gündür etkileyici bir performans sergiledi. Bir noktada, köpek temalı varlık, kripto para birimleri arasında en yüksek trend noktasını geri aldı. Meme parası genel piyasa rallisinden yararlanıyor olsa da, kazançlara sürekli ağ geliştirme ve SHIB'e daha fazla fayda sağlamayı amaçlayan ortaklıklar yardımcı oldu.

Örneğin, sosyal ağ Twitter kısa süre önce SHIB kullanıcılarının Bitcoin, Ethereum ( ETH ) ve Dogecoin ( DOGE ) ile birlikte kripto varlığının fiyatlarını takip etmelerine olanak tanıyan bir özelliği etkinleştirdi. Aynı zamanda, Shiboshi Club ve Bugatti Group yakın zamanda bir NFT nane koleksiyonuna odaklanan bir iş birliğini ortaya çıkardı.

Ek olarak, SHIB topluluğu hala Shibarium katman-2 çözümünün yayınlanmasını beklemektedir. Genel olarak, SHIB, yatırımcılar kar elde etmeye başlarsa herhangi bir etkinin yanı sıra meme paralarını yeni bir ralliye götürüp götüremeyeceğini izlemek için bir varlık olmaya devam ediyor.

Basın zamanında Shiba Inu, günlük yaklaşık %0,3 kayıpla 0,000009985 $'dan işlem görüyordu, haftalık grafikte ise SHIB %18'in üzerinde yükseldi.

16 Ocak 2023 haftası için izlenecek kripto para birimleri! - Resim : 4

SHIB yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Avalanche (AVAX)

Blok zincirinin birinci katmanı, boğaların varlığı önceki yüksek seviyelere çıkarmak için kontrolü ele almaya çalıştığını gördü. Haftalarca süren düzeltmenin ardından AVAX, genel sektör duygularından ilham alarak yılı büyük bir patlama ile açtı.

Devam eden rallinin ortasında, Avalanche ekosistemi son zamanlarda yerleşik kuruluşlarla ortaklıklarını hızlandırdı. Ağ geliştirmenin bir kısmı, Avalanche'ın Amazon Web Services ile ortak olduğunu gördü. Anlaşma kapsamında AWS, işletmeler ve hükümetler için kurumsal blockchain çözümleri geliştirmek üzere Avalanche ağını kullanacak.

Gerçekten de ortaklık, Avalanche'ın işletmeler arasındaki faydasını artıracak ve bu da AVAX belirteçlerine olan talebi artırabilecektir. Ayrıca, Finbold tarafından bildirildiği üzere, bir Japon oyun devi GREE yan kuruluşu olan BLRD, 2023'te ilk Web3 oyununu başlatmak için Avalanche ile ortaklık kurdu.

AVAX, ağ ortaklıklarının kazanımlarını ve sonuçlarını sürdürme becerisine bağlı olarak önümüzdeki hafta izlenmeye değer.

Şu anda AVAX, son yedi günde neredeyse %40 artışla 16,33 dolardan işlem görüyor. Ancak token günlük grafikte %4'ün üzerinde bir düzeltmeyle karşı karşıya.

16 Ocak 2023 haftası için izlenecek kripto para birimleri! - Resim : 5

AVAX yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Sonuç olarak, kripto para piyasası devam eden ralliyi sürdürmeye çalışırken, vurgulanan varlıklar muhtemelen farklı dijital varlıkların gidişatını belirleyecekleri için izlenmeye değer. Ancak, makroekonomik faktörlerin etkilerinin devam ettiği düşünüldüğünde, piyasa hala ters rüzgarlarla karşı karşıya.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.