Bill Gates'ten büyük fedakarlık! Tüm parasını bağışladı, artık 5 parasız!

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Bill Gates, yakın zamanda tüm mal varlığını satacağını ve elde ettiği gelirin tamamını kendi kurduğu vakfa aktaracağını ifade etti.

Bill Gates'ten büyük fedakarlık! Tüm parasını bağışladı, artık 5 parasız!

Zenginlik göreceli bir kavramdır ve kişiden kişiye zenginliğin tanımı değişebilir. Ancak birkaç kişi var ki onlardan daha zengini olmadığı için, orada zenginlik kavramı da görecelilik özelliğini kaybeder. İşte bu kişilerin belki de en sempatiği Bill Gates’tir. Her ne kadar şu sıralar dünyanın en zengin insanları listesinin 7. Sırasına kadar gerilemiş olsa da ünlü milyarder uzun bir süre bu listenin en tepesindeki isimdi.

Bill Gates’i diğer multi milyarderlerden özellikle de Elon Musk’tan ayıran en önemli detay ise, ünlü iş insanının genelde hep güzel şeylerle gündeme gelmesi ve zenginliğin vücut bulmuş hali olması. Öyle ki birçok dile yerleşmiş “Bill Gates gibi zengin” şeklinde deyişlerin olduğu biliniyor. Ancak Bill Gates’in aldığı son karar, onun bu yönünü tamamen ortadan kaldıracak.

Bill Gates artık dünyanın en zengin insanlarından biri olmayacak

Bizzat kendisi tarafından yapılan açıklamaya göre, Bill Gates Microsoft’ta bulunan hisseleri de dahil olmak üzere tüm varlıklarını satıp elde ettiği gelirin tamamını da eski eşiyle birlikte kurdukları Gates Vakfına aktaracak.

Bunu yapmasındaki amacın Vakfın daha yüksek bütçeli projeleri gerçekleştirebilmesi olduğunu söyleyen Bill Gates, satışların tek seferde yapılmayacağını, zaman içerisinde parça parça yapılarak gerçekleştirileceğini belirtti. Bill Gates bu hareketiyle her ne kadar dünyanın en zengin insanlarından biri olmaktan vazgeçse de yeni dönemde ise artık dünyanın en varlıklı vakıflarından birinin başkanı olarak hayatına devam edecek.