Güncel

2013'te kaç adet Chromebook satıldı?

ABI Research tarafın hazırlanan raporda Chromebook'a talebin en fazla Amerika'da olduğu görülüyor.

2013'te kaç adet Chromebook satıldı?

Google'ın Chrome tarayıcısını temel alarak geliştirdiği Chrome OS işletim sistemiyle çalışan bilgisayar çözümleri satış rakamlarını her geçen yıl artırıyor. Samsung, Acer ve  HP cephesinden bu güne kadar Chromebook ürünler tanıtılırken, 2014 yılı içerisinde Asus ve Toshiba'nın da Chromebook ailesine katılması bekleniyor.

Genellikle Amerika pazarında popüler olan Chromebook cihazlar, taşınabilirlik, uygun fiyat, bulut hizmeti ve sürekli çevrim içi özelliğiyle dikkat bilgisayalardır. Chromebook modeller henüz Amerika dışında popüler cihazlar olmasa da, Google yavaş yavaş söz konusu cihazları dünya piyasasına sunmaya başlıyor.

1396483058_acer-ac710-left-facing.jpg

ABI Research tarafından hazırlanan bir araştırmaya göre 2013 yılında toplamda 2.1 milyon Chromebook sevkiyatı yapılmış. Toplam sevkiyatın %89'lik dilimi sadece en büyük talebin olduğu Kuzey Amerika'da gerçekleşmiş.  ABI Research göre ortalama bir Chromebook 338$'dan satılıyor. Araştırma şirketi ayrıca 2019 yılına kadar Chromebook satışlarının 11 milyona ulaşacağını bildirdi. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.