Güncel

2014 yılında teknoloji adına neler bekliyoruz?

Yeni yıl için yeni teknolojiler


2011-2012 yılları teknoloji adına önemli geçiş yıllarıydı ancak 2014 bu bakımdan daha olası bir yıl olacak gibi düşünülüyor. Tabi ki teknolojinin sürprizleri her zaman devam edebiliyor. 2013 yılını değerlendirmek gerekirse, gelişen teknolojiler ve özellikle mobil teknolojiler konusunda güzel bir yıl oldu.

1386979363_1852-4c80a5a8680400.jpg

Telefon, tablet, mini telefon, telefon-tablet ve diğer cihazlar olarak öncelik sırasına sahip bir çok cihaz gördük. İşlemcilerden ekranlara kadar gelişen teknolojiye ayak uydurmak giderek zorlaşıyor. Tasarım olarak, görüntü kalitesi olarak ya da performans olarak çok iyi cihazlar piyasaya girdi.

 

Yükselişe geçen firmalar arasında LG ve Motorola bulunurken, Apple, Samsung, HTC ve Sony arasındaki rekabet devam ediyor. LG G2 ve Motorola Moto X firmaların gelişmesinde önde gelen telefonlar oldu. Ayrıca bir çok orta seviye telefon da geldi.

 

Kameralar konusunda da önemli gelişmeler yaşandı 2013 yılında. 2014 yılı tüm bu sayılan ve sayılamayan teknolojilerde çalışmalar ve gelişmeler hiç şüphesiz devam edecek. Ancak en çok beklenen ve herkesin içinden geçen, artık telefon, tablet ve bilgisayarların daha uzun kullanım sunan bataryalara sahip olması.Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.