Güncel

2015 yılının ilk çeyreğinde en çok satan 10 akıllı telefon üreticisi!

2015 yılının ilk çeyreğinde en çok akıllı telefon satan Top 10 sıralamasında Sony ve Microsoft resmin dışında kaldı. Çinli telefon üreticileri yavaştan piyasayı devralmaya hazırlanıyor.

2015 yılının ilk çeyreğinde en çok satan 10 akıllı telefon üreticisi!

Android işletim sistemli akıllı telefonlar, mobil pazar segmentlerine uygun yüksek satış grafikleri elde etmek isteyen eski ve yeni üreticiler ile akıllı telefon pazarının dinamiklerini oluşturuyor. Yeni yayınlanan bir pazar araştırması 2015 yılının ilk çeyreğinde de bu oluşumun Android'den yana olduğunu gösteriyor.

Yayınlanan listede en büyük 10 akıllı telefon üreticisinden Samsung, 2015 yılının ilk çeyreğinde Windows Phone, Tizen ve Android platformları dahil olmak üzere toplamda ünite akıllı telefon satışı gerçekleştirirken onu adet cihaz satışı ile ikinci sırada yer alan Apple takip ediyor. Samsung 2014 yılının son çeyreğine kıyasla pazar payını 4 puan artırırken Apple'ın 2014 yılının son çeyreğine kıyasla yaklaşık 2 puan kaybettiği görülüyor.

1432556109_img20150525151153.jpg

Sıralamada ayrıca Lenovo Huawei, LG ve Xiaomi ardından Motorola yer alıyor. Sony ve Microsoft ilk 10 sıralamasında bulunmazken piyasada birçok Çinli markaların bulunması oldukça şaşırtıcı. 2015 yılının ilk çeyreğinde Apple hariç, sıralamada tüm diğer üreticilerin neredeyse hepsi Asya kıtası ve Çin'den geliyor.

Öte yandan Nokia eski başkanı Tomi Ahonen, yayınlanan istatistiklere göre Apple'ın zaten tek başına cihaz satışlarında zirveye ulaştığını ancak 2015 boyunca Apple'ın sürekli düşüş yaşayacağını söylüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.