Güncel

2018'in en değerli 5 firması açıklandı!

Forbes, yaptığı duyuru ile 2018'in en değerli 5 firmasını halka açıkladı.

2018'in en değerli 5 firması açıklandı!

Genel olarak insanoğlunda bir marka tankısı mevcuttur. Her zaman alacaksak en iyisini alalım diye düşündüğümüz mutlaka olmuştur. Her ne kadar bazı firmaların adı olsada kalite olarak biraz ödün verdiklerinin de altını çizmeden geçemeyeceğim.

Bazıları ise yıllar süren istikrarını koruyarak hala daha en üst sıralarda boy gösterebiliyor. Peki hiç evrensel olarak en değerli markaları merak ettiniz mi? Dünya bu konuda ne düşünüyor? İşte 2018 yılının en değerli 5 markası sizlerle: 

2018'in en değerli 5 firması açıklandı! - Resim : 1

Genel olarak listeyi analiz edecek olursak, Apple’ın %8 artışla 128.8 milyar dolara yükseldiğini görüyoruz. Google 132.1 milyar dolarla ikinci sırada, Microsoft 104.9 milyar dolarla üçüncü, Facebook ortaya çıkan o kadar skandal haberlerine rağmen hala 94 milyar dolarla dördüncü sırada ve son olarak Amazon 70.9 milyar dolarla beşinci sırada yer alıyor.

Listenin bizi pek şaşırttığı söylenemez. Zaten bu markalar dünya genelinde oldukça ilgi göre ve en çok kazanan konumunda bulundukları için bu sıralamanın pek değişeceğini gelecek senede düşünmüyoruz. Ek olarka paylaşılan bu sıralamanın Forbes'e göre yapıldığını da eklemeden geçmeyelim. Peki ya siz bu liste hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Yorumlar
Mercell
Hepsi amerikan, sonra da Amerika bu kadar karaktersiz davranıyor dünya da, adamların gelirleri sağlam
Cevapla
hep
ilk 5 şirketin hepsi teknoloji.yani yatırım bu konulara yapılmalı çağımızda.
Cevapla
Mahmut
Çoğu da Amerikan.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.