Mobil

Huawei katlanabilir telefon için ilk adımı attı!

Huawei, ilk katlanabilir telefonu için Çinli şirket BOE Technology ile bir anlaşma yapma aşamasında.


Şu sıralar popüler olan Huawei, geçtiğimiz dönemler yaptığı bir duyuru ile dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefonunu duyurma konusunda Samsung’u geride bırakmayı hedeflediklerini açıklamıştı. Bildiğiniz üzere hali hazırda Samsung'da bu teknoloji üzerinde çalışmalarını devam ettirmekte. 

Güney Kore’den gelen bilgilere göre Huawei, katlanabilir OLED ekran üretmeyi başaran ilk Çinli şirket olan BOE Technology ile bir anlaşma yapma aşamasında. Habere göre BOE, Huawei’nin katlanabilir akıllı telefonları için 8 inçlik OLED ekranlar üretecek. Henüz bu teknolojinin nasıl bir tasarıma ve kullanıma sahip olacağını bilmesekte oldukça ilginç olabileceğinin altını çizmek gerekir.

Ek olarak Rapora göre BOE Technology, iki farklı akıllı telefon üreticisi için dört farklı katlanabilir ekran paneli prototipi geliştiriyor, fakat üreticilerin isimleri henüz açıklanmış değil.

BOE Technology’nin iki farklı akıllı telefon üreticisinin birden katlanabilir OLED panel talebine karşılık diğer firmaların bu konuda bir adım atmayacağını ileriki dönemlerde göreceğiz. iPhone X furyası gibi şimdiden katlanabilir telefonlar piyasayı saracak gibi duruyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.