3. Sivil Keşif Uçağının Kaybolması - 1 Kasım 2008:
Kanadalı bir maden şirketi için keşif yapan Beech King Air tipi uçak 2`si Amerikalı 1`i Kanadalı toplam 3 kişiyi taşıyordu. Güney Amerika ülkesi Guyana yakınlarında uçakla irtibat kesildi. Kötü hava koşullarından dolayı birkaç saat arama yapılamadı. Ardından Guyana Hava Kuvvetlerine ait uçak ve helikopterler arama kurtarma çalışması başlattı fakat herhangi bir bulguya rastlanmadı.

4. Havalimanı`nından Çalınan American Airlines`a Ait Uçağın Kaybolması - 25 Mayıs 2003:
25 Mayıs akşamı bir pilot ve bir havaalanı çalışanı American Airlines`a ait Boeing-727 dar gövdeli yolcu uçağını kaçırmaya karar verdi. 2 arkadaş Angola Quatro de Fevereiro Havalimanı`nda gizlice uçağa sızmayı başardı. Uçağın uçması için en az 3 mürettebata ihtiyaç vardı ancak bu 2 arkadaş uçağı havalandırmayı başardı. Kontrol kulesi Atlantik Okyanusu`na doğru havalanan uçakla irtibata geçmeye çalışsa da uçaktan olumsuz yanıt geldi ve uçak kuleye sinyal gönderimini durdurdu. FBI ve CIA olayı dünya çapında araştırma kararı aldı ancak uçaktan da uçağı kaçıran 2 adamdan da bir daha hiç haber alınamadı.

5. Askeri Kargo Uçağının Kaybolması - 22 Aralık 1997:
Antonov 72 tipi bir askeri kargo uçağı Afrika`nın Paris`i olarak bilinen aynı zamanda Fildişi Sahilleri`nin en büyük şehri olan Abidjan`dan Namibya`ya sınırlarında yer alan Rundu şehrine gitmek üzere havalandı. Uçuşundan bir süre sonra bir anda sinyal vermeyi kesen uçaktan bir daha haber alınamadı. Uçağın Angola Hava Kuvvetleri`ne ait savaş uçakları tarafından düşürülmüş olabileceği iddia ediliyor. Ancak Angola`dan konuyla ilgili açıklama yapan bir yetkili olmadı.

6. Merpati Nusantara Havayolları Uçuş 6715 - 10 Ocak 1995:
Endonezya`ya menşeili bir havayolu şirketi olan Merpati Nusantara Havayolları`na ait Canada DHC-6 tipi uçak 10`u yolcu 4`ü mürettebat toplam 14 kişi taşıyordu. Uçak Endonezya sınırlarındaki Bima Havalimanı`ndan havalandı, varış hedefi Ruteng Havalimanı idi. Ancak kötü havakoşullarından dolayı pilot kontrolü kaybetti. Pilotun, uçağın kontrolünü kaybettiğini kontol kulesine aktarmasının hemen ardından uçakla bağlantı tamamen koptu. Uçağın denize çakılmış olabileceği düşünülüyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.