26 Aralık haftası için izlenecek kripto para birimleri

Bu içeriğimizde, 26 Aralık haftası için izlenecek kripto para birimlerini sizler için bir araya getirdik.

26 Aralık haftası için izlenecek kripto para birimleri

Kripto para piyasası hala konsolide oluyor ve çoğu dijital varlık önemli bir hamle yapamıyor. Şu anda yatırımcılar, kripto alanının 2023'e taşınan önemli satışları ortadan kaldırmaya çalışacağını umuyor.

26 Aralık haftası için izlenecek kripto para birimleri

Bununla birlikte, fiyat hareketleri gelecek yıldan ne bekleneceğine dair bir fikir vereceğinden, seçilen kripto para birimlerinin 2022'yi nasıl bitireceğine dair bir ilgi var. Bu nedenle, 26 Aralık haftası için izlenecek beş kripto para birimini burada bulabilirsiniz.

Bitcoin (BTC)

Olumlu makroekonomik haberlerin neden olduğu son Bitcoin ( BTC ) kazanımlarının ardından, ilk dijital varlık, artık tanıdık olan 17.000 $'ın altındaki bölgede ticarete daldı. Bitcoin, FTX kripto para borsasının çöküşünden kaynaklanan serpintilerle sarsılmaya devam ediyor.

İlginç bir şekilde veriler, Bitcoin'in konsolidasyonuna rağmen, varlığın önceki büyük kapitülasyon olaylarına kıyasla FTX destanından sonra daha hızlı bir toparlanma kaydettiğini gösteriyor. Bu satırda, FTX'in etkisinin Bitcoin üzerinde vahim sonuçları olabileceğine dair spekülasyonlar vardı.

Örneğin, Finbold tarafından  bildirildiği üzere, efsanevi yatırımcı Bill Miller, Bitcoin'in 17.000 dolar aralığında gezinmesinin, FTX çöküşünün etkisi hesaba katılarak dikkate değer kabul edilebileceğini belirtti.

Basın zamanında, Bitcoin günlük %0,1'den daha az bir düzeltme ile 16.825 dolardan işlem görüyordu. Haftalık grafikte, Bitcoin neredeyse %0,7 arttı.

26 Aralık haftası için izlenecek kripto para birimleri - Resim : 1

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Bilhassa, varlığın hareketi genellikle genel piyasa gidişatını belirlediği için Bitcoin'in fiyatına odaklanmak çok önemlidir. Bu nedenle, Bitcoin dibi kripto sektörü için anahtar olacaktır. Ayrıca, Bitcoin'in tekrar toplanmadan önce daha fazla düzeltme yapabileceğine dair endişeler var. Bu arada, tarihsel veriler, Bitcoin'in önümüzdeki üç yıl içinde toparlanma hattında olabileceğini  gösteriyor.

Cardano (ADA)

Zorlu yıla rağmen, Cardano'nun ( ADA ) zincir üstü faaliyeti rotasını koruyarak yeni kilometre taşlarına ulaştı. Örneğin, yalnızca 2022'de, Cardano'nun akıllı sözleşmeleri %394'lük bir artışla 4.400'ü aştı ve %139'luk bir artışı temsil eden 56,9 milyon işlem gerçekleşti.

Ek olarak Cardano, yeni özelliklerle DJED stablecoin testini yeniden başlattı. Gerçekten de, ağ etkinliğinin sonunda platformun yerel belirteci olan ADA'ya olan ilgiyi artıracağı tahmin ediliyor.

Yayınlandığı sırada ADA, haftalık grafikte neredeyse %3 düzeltme yaparak 0,26 dolardan işlem görüyordu.

26 Aralık haftası için izlenecek kripto para birimleri - Resim : 2

ADA yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

ADA, son günlerde tanık olunan düşüş trend çizgisini genişleterek kritik 0,30 $ pozisyonunun altına düştü. Ek olarak, Pricepredictions tarafından yapılan tahminler, düşüş eğilimi çizgisinin muhtemelen yeni yıla uzanacağını ve ADA'nın 1 Ocak 2023'te 0,24 dolardan işlem göreceğini tahmin ediyor.

XRP

XRP topluluğu, Ripple ve Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ( SEC ) davasının kararını bekliyor. Nihai kararın, duruşma sırasında bir dizi galibiyetin ardından genişleyen ayı piyasasının ortasında yeşil bölgede ticaret belirtileri kaydeden XRP'nin fiyatını etkilemesi muhtemel. Yasal engellere rağmen XRP, 2022'nin en yüksek puan alan ilk on kripto para birimi arasında üçüncü sırada yer aldı. 

Basın zamanında, XRP son 24 saatte %1 kayıpla 0,35 dolardan işlem görüyordu.

26 Aralık haftası için izlenecek kripto para birimleri - Resim : 3

XRP yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

XRP, 0,40 dolarlık direnç pozisyonunu kıramazken, token artan balina aktivitesine tanık oluyor. 21 Aralık tarihli Finbold raporuna göre, 1 milyon ila 10 milyon token tutan XRP balina ve köpekbalığı adresleri, 2022'nin son ayında 1.617'ye yükseldi.

Balinaların token üzerine bahse girmesiyle, yatırımcılar fiyat hareketini izleyecek. Token 0,33 $ desteğini kırarsa, 0,31 $'a düzeltilebilir. Bu arada, yatırımcılar, devam eden yasal zorluklara rağmen, Ripple'ın ABD'deki en değerli ilk on girişim arasında yer almasıyla birlikte, hala Ripple'a güveniyor.

Binance Coin (BNB)

Binance kripto borsasının fayda tokeni, ayı piyasasına rağmen 2022'de sabit kaldı. Ancak BNB'nin performansına odaklanmak, özellikle FTX'in çöküşüyle ​​birlikte ilgi odağı haline geldi. Özellikle, BNB'nin değerini doğrudan etkileyen Binance rezervleriyle ilgili endişeler dile getirildi. Aynı zamanda, ABD yetkililerinin borsayı ve yöneticilerini yargılamayı planladığını gösteren raporlarla Binance'in bir sonraki statüsüne ilişkin belirsizlik var.

BNB yayınlandığı sırada 244 dolardan işlem görüyordu ve tokenin günlük grafikte %0,5'e sahip olduğu düşünülürse son konsolidasyon aşamasını uzatıyordu.

26 Aralık haftası için izlenecek kripto para birimleri - Resim : 4

BNB yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Analistler, hakim belirsizlik bulutunun ortasında, BNB'nin token'ı 2023 için en iyi performans gösteren dijital varlık olarak ortaya çıkmasını sağlayabilecek güçlü temellere sahip  olduğuna inanıyor.

Tezos (XTZ)

Açık kaynak blok zinciri olan Tezos, sıralanan çeşitli yükseltmelerle yüksek ölçeklenebilirlik elde etmeyi hedefleyen ekiple artan geliştirme etkinliğine tanık oluyor. Örneğin 23 Eylül'de 11. Tezos protokol güncellemesi canlı yayına girdi. Gerçekten de ekip, Akıllı Sözleşme İyimser Toplamalarını (SCORU'lar) sunmaya odaklanıyor. Ayrıca ağ, sağlam bir misli olmayan token ( NFT ) ekosistemi kaydeder.

Şu anda, geliştirme faaliyeti XTZ'nin fiyatına yansımadı. Ancak Tezos'un 2022'nin en çok oy alan kripto para birimleri arasında yer aldığını belirtmekte fayda var.

Basın zamanında Tezos, XTZ'de işlem görüyordu ve son 24 saatte yaklaşık %3'lük bir kayıpla 0,79 dolardan işlem görüyordu.

26 Aralık haftası için izlenecek kripto para birimleri - Resim : 5

Tezos yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.