Güncel

30 büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı uzatıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamayla hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulamasının devam edeceğini vurguladı. İşte detaylar.

30 büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı uzatıldı!

Geçtiğimiz hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağının uzatıldığı belirtildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta geçerli olan hafta sonu sokağa çıkma yasağının ihtiyaç olduğu sürece uzatılacağını vurguladı.

Bu bağlamda önümüzdeki hafta sonunda da sokağa çıkma yasağının devam edeceği vurgulandı. Yani 17 Nisan Cuma günü saat 23:59'da başlayacak olan sokağa çıkma yasağı 19 Nisan gecesine kadar devam edecek.

30 büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı uzatıldı!

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz Cuma günü geç saatlerde açıklanan sokağa çıkma yasağı kararı insanların panik havası içerisine girmesine neden olmuştu. Dolayısıyla yasağın devam edeceğinin hafta başından açıklanmış olması, benzer görüntülerin ortaya çıkmasını da engelleyecektir.

Bu arada dip not olarak şunu da hatırlatmak gerekiyor. Hafta sonu sokağa çıkma yasağının gelmesine temel neden havaların düzeliyor olması. İnsanların toplu şekilde piknik alanlarına gitmesini engellemek için böyle bir karar alınmış durumda.

Muhtemelen koronavirüs salgını devam ettiği sürece, bu yasaklar da devam edecektir. 

Hafta sonu için alınan sokağa çıkma yasağının oldukça yerli bir tedbir olduğu söylenebilir. Çünkü hala geniş bir kesim bu salgının ne derece tehlikeli olduğunun farkına varabilmiş değil.

Elbette şunu da unutmamak gerekiyor. Ülkemizdeki salgın tablosu Avrupa ve Amerika'ya oranla çok daha olumlu. Muhtemelen bizdeki tablo hiç bir zaman bu kadar ağır olmayacaktır. 

Yorumlar
Salim
Bir hırsız gördüm sanki evet evet bir hirsiz
Cevapla
Salim
Demekki yine birşeyleri çalacak ve satacak bu uygulamayı yapmissa
Cevapla
Lan Kasa Da Papel Yok
Editöre faydalı not ; Sevgili editör bizdeki sokağa çıkma yasağının sadece haftasonu olmasının sebebi havaların ısınması değil , taş gibi ekonomimiz olmasindan kaynaklanıyor. Sonuçta hafta arası güneşli günlere açıklık getiremeyiz.
Cevapla
Lan Kasa Da Papel Yok
Sevgili editör lutfen haberlere pembe yorumlar yazarak milletin kemerini gevsetmeyin.lutfen.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.