Güncel

30 milyar dolar kripto pazarından 24 saat içinde neden eridi?

Geçtiğimiz günlerde, Ethereum'un Birleşmesi mitingi ateşleyemediği için 30 milyar dolar kripto pazarından 24 saat içinde ayrıldı!

30 milyar dolar kripto pazarından 24 saat içinde neden eridi?

Kripto para piyasası , blok zincirini bir Proof-of-Stake ( PoS ) durumuna geçiren tarihi Ethereum ( ETH ) Merge olayına hala tepki gösteriyor. Olay yükseliş olarak lanse edilmesine rağmen, 24 saat sonra kripto piyasası, hızla yükselen enflasyon gibi diğer faktörlerin ağır bastığı sermaye çıkışlarını kaydediyor.

30 milyar dolar kripto pazarından 24 saat içinde neden eridi?

16 Eylül itibariyle, küresel kripto piyasası değeri, 15 Eylül'de kaydedilen 991.07 milyar dolardan yaklaşık %3.2 veya 32.24 milyar dolar düşüşle 958.83 milyar dolar oldu.

30 milyar dolar kripto pazarından 24 saat içinde neden eridi? - Resim : 1

Bir günlük küresel kripto piyasası kapitalizasyon tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Birleşmeden önce, kripto piyasasının bir bölümü, etkinliğin büyük olasılıkla Ethereum'un fiyatını fırlamasına yol açacağını öngörmüştü. Bununla birlikte, 24 saat sonra şimdiye kadar tahminlerin hiçbiri gerçekleşmedi ve ETH ticareti, dönem boyunca neredeyse %10'luk bir düşüşle 1.400 dolardan işlem gördü.

30 milyar dolar kripto pazarından 24 saat içinde neden eridi? - Resim : 2

Ethereum 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Benzer şekilde, Bitcoin ( BTC ) kırmızı renkte işlem görüyor ve fizyolojik 20.000 dolar seviyesinin altına düşüyor. Basın saatine göre, kripto 19.700 dolar değerindeydi.

Birleştirmenin Etkisi

Birleşmenin genel kripto para piyasası üzerinde kısa vadeli olumlu bir etkisi yok gibi görünse de, sektörün gelecekteki bir ralliyi tetiklemek için başka bir yükseliş anlatımına ihtiyacı olacak. 

Birleştirmenin başarılı olmasıyla, boğalar aşırı güçlü görünüyor, bu da yükseltmenin bir "söylentiyi satın al, haberi sat" olayı olduğunu potansiyel olarak gösteren bir faktör. 

Bu senaryo, borsalara Ethereum girişlerinin 14 Eylül'de yaklaşık 1,7 milyon ETH'ye yükselmeden önce 12 Eylül'de yaklaşık 700.000 ETH'ye yükselmeye başladığını belirten önceki bir raporda kısmen vurgulandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.