30 milyonda bir görülen nadir bir hayvan son anda kurtatıldı!

30 milyonda bir görülen nadir bir ıstakoz dikkatli bir çalışan sayesinde son anda yem olmaktan kurtatıldı. İşte tüm detaylar.

30 milyonda bir görülen nadir bir hayvan son anda kurtatıldı!

Parlak turuncu bir ıstakoz, personel, olağandışı rengini fark ettikten sonra son anda kurtarıldı. 30 milyonda bir görülen bu nadir ıstakoz az daha restoranda yemek olarak kullanılacaktı. Red Lobster'da keşfedilen deniz ürünü yemek olma kaderinden kurtarıldı.

30 milyonda bir görülen nadir bir hayvan son anda kurtatıldı!

Restoran daha sonra bu benzersiz ıstakoza Cheddar adını taktı. "Cheddar'ı kurtarabildiğimiz ve ona iyi bir ev bulabildiğimiz için çok onurluyuz." ifadeleri kullanıldı. Şanslı turuncu ıstakoz, akvaryuma taşınmadan önce bilimsel araştırma tesisine alışacak.

Araştırmacılara göre turuncu ıstakozlar mavi ıstakozlardan bile daha nadir. Mavi ıstakoz bulma şansı milyonda bir iken, turuncu ıstakoz bulma şansı 30 milyonda sadece bir.

Istakoz kurtatıldıktan sonra akvaryuma yerleştirildi. CNN'ye e-postayla gönderilen bir açıklamada, "Ripley'nin Myrtle Beach Akvaryumu, Cheddar'ın sonsuza kadar evi olmaktan onur duyuyor" ifadeleri kullanıldı. Cheddar artık yeni yuvası olan akvaryumda hayatına devam edecek. 30 milyonda bir görülen bir ıstakoz olması sosyal medyada da ilgi topladı.