Güncel

Elon Musk, Twitter'ı satın alma fikrinden pişmanlık duyuyor!

Tesla CEO'su Elon Musk geçtiğimiz dönemlerde Twitter'ı satın alma talebinde bulunmuştu. Ancak şimdi olayın geldiği nokta yüzünden pişman. İşte detaylar.

Elon Musk, Twitter'ı satın alma fikrinden pişmanlık duyuyor!

Elon Musk, geçtiğimiz hafta Twitter'ın hızla mahkeme karşısına çıkma denemelerini engellemeyi amaçlayan yeni bir önerge sundu. Söz konusu dava, sosyal medya platformunun milyardere 44 milyar dolarlık anlaşmayı feshetmesi nedeniyle dava açmasının ardından geldi.

Tesla CEO'sunun avukatları, Delaware Chancery Court'a belgeler sundu. Bu belgeler, Twitter'ın Musk'a karşı "haksız bir talep ile geldiğini" iddia ediyor.  Zira Elon Musk, Twitter'ın "spam bot hesapları" hakkında yalan söylediğini iddia etmişti. Ancak platformun iddiasına göre Musk'a tüm bilgiler sunuldu ancak Musk yine de son anda anlaşmayı feshetmeye kalktı.

Elon Musk, Twitter'ı satın alma fikrinden pişmanlık duyuyor!

Elon Musk, Twitter'ı satın alma fikrinden pişmanlık duyuyor! - Resim : 1

Normal şartlarda Musk'ın Twitter'ı satın alması 25 Ekim'de sona erecekti. Bu şekilde bir ayarlama yapıldığı için platform Eylül'de Musk'a karşı açılan davanın başlamasını talep ediyor. Bir Reuters raporuna göre, "Musk'un avukatları, yanlış ve spam hesaplar konusundaki anlaşmazlığın Twitter'ın değeri için temel olduğunu ve savundu." Ayrıca bot hesaplar üzerindeki çalışmanın da uzun zaman alacağını iddia ettiler ve duruşmanın gelecek yılın 13 Şubat civarında veya sonrasında yapılmasını talep ettiler.

Ancak Musk Twitter'ı satın alma davasının buraya kadar gelmesiyle ilgili zor zamanlar yaşıyor. Uzun süredir muallakta kalan bu satın alma problemi kısa sürede de çözüleceğe benzemiyor diyebiliriz.

Yorumlar
misafir
bu adam fazla simardi! umarim gereken tepkiyi alir sirketleri. cani sikiliyo kriptoya sariyo cani sikiliyo sosyal medya gundem bu adamin sacmaliklarina gore yön almamali!
Cevapla
Bahadir
Elon Musk bana göre Facebook u satın almalı veya Microsoft a ortak olmalı.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.