Güncel

4 günde 3 Milyon yeni iPad satıldı!

Dünya'nın en büyük şirketlerinden Apple'ın yeni çıkardığı iPad'ler 4 günde 3 milyon sattı!

4 günde 3 Milyon yeni iPad satıldı!

Dünya'nın en büyük ve en hızlı gelişen şirketlerinden olan Apple geçtiğimiz haftalarda yeni iPad serisi The New iPad'i tanıtmıştı. Tanıtımı özel olarak yapılan Amerika/San Francisco'daki binada bir Lansman'da gerçekleşti. Apple'ın CEO'su Tim Cook'un tanıttığı yeni iPad bir çok yeniliği de beraberinde getirmişti. Hatırlayacak olursak sizler için inceleme haberimizde gelen yeniliklerden bahsetmiştik

1331158718_10.jpg

Yeni iPad hakkında diğer konularımızı görmek için tıklayın:

*Yeni iPad'ı almak için sıraya giren, geceyi dışarda battaniyeleriyle geçiren yüzlerce kişinin olduğunu ufak bir dipnot olarak ekleyelim!

Çok geçmedi, henüz iPad'ler satışa çıkalı bir kaç gün oldu, ve yeni iPad inanılmaz bir satış rakamına ulaştı.

Cuma günü 10 ülkede piyisaya çıkardığı ''Yeni iPad''den üç milyon adet sattı. iPad, bu cuma 22 ülkede daha satışa sunulacak.

1332198286_628x471.jpg

Şirketin Pazarlama Başkan Yardımcısı Philip Schiller yayınladığı açıklamada, şimdiye kadarki en büyük lansman rakamına ulaştıklarını ve yeni iPad'in üç milyon satış rakamını bularak büyük bir başarı yakaladığını belirtti.

Tüketicilerin iPad'in retina ekran gibi yeniliklerine bayıldığını belirten Schiller, cihazın daha fazla tüketiciye ulaşacak olmasından büyük mutluluk duyduklarını kaydetti.

1332198429_ipad3-degil-ipadhd-geliyor-4878-3g.jpg

Eski iPad serilerinden farklı olarak görmeye alışık olmadığımız fazla özellik barındırmayan fakat müthiş bir deneyim sunan yeni iPad'ın bu satış sayısı şirket açısından oldukça iyi bir rakam, öte yandan yeni iPad bu rakamları tekrardan alt üst edecek gibi görünüyor, sebebine gelecek olursak , bu cuma aralarında Yeni Zelanda, Meksika ve Makao'nun bulunduğu 22 ülkede daha satışa çıkacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.