Güncel

4K 3K tartışmasını Milliyet TV ekranlarına taşıdık! [Video]

Dinçer KARACA ile Volkan MANAV Milliyet TV'de son dönemin en popüler tartışması "Televizyonum 4K mı yoksa 3K mı" yorumladılar...


Samsung ve LG arasındaki "senin televizyonun 3K benim televizyonum 4K" tartışması ile ilgili Türkiye'deki ilk ve tek içeriği sizler için bu satırlardan geçtiğimiz günlerden paylaşarak; LG'nin televizyonları 3K mı bunun cevabını sizlere aktardık.

Yaptığımız dosya konusu öylesine ilgi gördü ki; birçok mecrada bu konu konuşuldu ve tartışıldı. Yurt Gazetesi'nden Serhat AYHAN'da kendi teknoloji sayfasında konuyu dile getirerek bizlere bu konuda destek oldu. 

1449487303_12194659101537314438244133147616234100795094o.jpg

Güney Koreli iki dev firma panel verimliliği ve üretim teknolojisi bakımından büyük bir rekabet içinde. RGB dizilimi tarafında büyük avantaja sahip olan Samsung, RGBW paneller sayesinde daha düşük fiyatlı ürünler ortaya koyabilen LG'ye karşı matematiksel anlamda üstünlük kurmaya çalıştığını görüyoruz. Daha fazla RGB dizilimi ile daha yüksek kontrast oranlarına ulaşabilen ve nereden bakarsanız bakın daha kaliteli panellere sahip olan Samsung'a bu noktada hak vermemek oldukça güç.

Test ve İnceleme editörümüz Volkan MANAV'ın yapmış olduğu haber çığ gibi büyürken konu Silikon Vadisi ve Milliyet TV stüdyolarına taşındı. Sektörün duayen ismi ve yılların televizyoncusu Dinçer KARACA ile Volkan MANAV'ın Milliyet TV'de yaptıkları 4K 3K tartışmasını sizlerin beğenisine ve yorumlarına bırakıyoruz...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.