Güncel

59$'a Android 4.0 ICS'li tablet sahibi olun!

Android işletim sistemini kullanan bu yeni tabletler sadece 59 Dolar($)

59$'a Android 4.0 ICS'li tablet sahibi olun!

2012 ile zirve yaptığını düşündüğümüz ve daha önceki yazılarımızda da paylaştığımız "Dünya Mobil Cihaz Sektörü" günden günden çığır açarak büyüyor. Bu büyümenin yanında ve teknolojinin de hızla gelişmesinin katkısıyla kullanım alanı günden güne artan teknolojinin fiyatı da ucuzluyor. Biraz sonra tanıtacağımız Android mobil işletim sistemini kullanan bu tabletler normal 400-700$ arası tablet fiyatlarının aksine sadece 59$'a kullanıcılarının çantasındaki yerini alacaklar!

1331693967_711.jpg

Yanlış duymadınız evet, sadece 59$, peki nerede ve nasıl sorularınızı duyar gibiyiz şimdiden, tabiki ÇİN diyelim o zaman. Hiç beklenmedik ve şaşırılmadık bir durum da olmadı aslında bizler için. Bu teknolojiyi bu kadar ucuza alabileceğimiz tek adres şüphesiz ÇİN'den başka bir yer olamazdı.

1331693982_hongyuying-tablet.jpgHongYuXing, ÇİN'in en büyük tablet üreticilerinden olan bu firma, 59$'dan başlayan fiyatla bu tabletini piyasa sürdü! Kısaca teknik detaylarına bakacak olursak eğer 7″ büyüklüğünde ve 800×480 piksel çözünürlüğünde kapasitif dokunmatik ekran barındıran tablet işlemci olarak ise Allwinner A10 (Cortex A8 tabanlı) işlemcisi ve ondan gücünü alan grafik birimi Mali-400 bulunuyor. 2160p video kayıt yapabilen bu cihaz piyasaya Android 4.0 ICS güncellemesi ile çıkacak. Ön kamerası mevcut olan tabletimiz G sensör ve flash desteği ile kullanıcıların şimdiden iştahını kabartmaya başladı bile.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.