65 yaş üstü vatandaşlara WhatsApp eğitimi!

Koronavirüs salgını çerçevesinde gündeme gelen konulardan birisi de 65 yaş üstü vatandaşlara WhatsApp eğitimi. İşte konu hakkındaki detaylar.

65 yaş üstü vatandaşlara WhatsApp eğitimi!

Bilindiği üzere koronavirüs salgını en çok 65 yaş üstü vatandaşları etkiliyor. Fakat ne kadar enteresandır ki bu salgına hiç aldırış etmeyen kitle de yine 65 yaş üstü vatandaşlar. Yapılan tüm uyarılara rağmen sokaklara çıkmaktan, arkadaşlarıyla banklarda oturmaktan vazgeçmeyen bu kitle için yeni tedbirler alınmıştı.

İlk olarak belediyeler 65 yaş üstü vatandaşların uğrak noktaları olan bankları kaldırma kararı aldılar. Lakin bankların kaldırılması da 65 yaş üzerindeki kesimi durduramadı. Ölüme meydan okuyan bu kitle için İçişleri Bakanlığı harekete geçti ve sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

65 yaş üstü vatandaşlara WhatsApp eğitimi!

Sokağa çıkma yasağı sonrası zorunlu olarak eve kapanmak zorunda kalan bu kitle için realme de elini taşın altına soktu. Kısa süre önce ülkemizde faaliyet vermeye başlayan realme tarafından yaşlılara yönelik WhatsApp eğitimi hattı oluşturuldu.

realme tarafından oluşturulan bu sistem ile 65 yaş üzeri vatandaşlar realme’nin 08504338588 no.lu müşteri hizmetleri numarasını arayarak, telefon markasından bağımsız olarak en çok kullanılan sohbet ve görüntülü arama programı olan WhatsApp nasıl indirilir, WhatsApp’ta sohbet nasıl yapılır, sesli ve görüntülü arama nasıl yapılır gibi konularda bilgi vererek izolasyon döneminde çocuklarına ve torunlarına daha yakın olmalarına aracılık edecek. Bu kapsamda evinde internet hizmeti bulunmayanlar için data hattının açtırılması, kullanımı ve operatörler nezdinde fiyatlandırılması gibi konularda da bilgi verilecek.