Google koronavirüs yüzünden fişi tamamen çekme kararı aldı

Google teknoloji tutkunlarını şok edecek bir karara daha imza attı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Google koronavirüs yüzünden fişi tamamen çekme kararı aldı

Teknoloji ve yazılım dünyasının önemli isimlerinden biri olan Google, beklenmedik bir karara imza attı.

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünya zaten teyakkuza geçmiş durumda. Bu bağlamda pek çok küresel organizasyon ertelenirken, bazıları ise dijitalleştirilmişti. Yani etkinlik YouTube ve benzeri platformlar üzerinden dijital olarak yapılıyordu.

Lakin Amerika, İtalya, Fransa ve İspanya gibi ülkelerde durumun kötüye gitmesi ek tedbirleri de beraberinde getirdi.

Google koronavirüs yüzünden fişi tamamen çekme kararı aldı

Amerika’nın yazılım ve teknoloji tarafındaki dev ismi Google, aldığı tedbirleri bir tık daha arttırarak, yakın gelecekteki tüm organizasyonlarını iptal etme kararı aldı. Üstelik bu organizasyonlar içerisinde Google I/O 2020 de yer alıyor.

Hatırlanacağı üzere Google Mayıs ayında gerçekleşmesi beklenen bu etkinliğin dijital olarak yapılacağını duyurmuştu. Fakat Amerika’da vaka sayılarının hızlı bir şekilde artması, Google yetkililerinin tedbirleri sıkılaştırmasına zemin hazırladı.

Çalışanlarının sağlığını tehlikeye atmak istemeyen Google, teknoloji tutkunlarının sabırsızlıkla beklediği etkinliği tamamen iptal etme kararı aldı. Yani bu etkinlik artık dijital olarak da yapılmayacak.

Yazılım ve teknoloji devi yeni teknolojileri hakkında forumlar üzerinden bilgiler paylaşmaya devam edeceğini açıkladı.

Dürüst olmak gerekirse bu beklenmedik bir karardı. Etkinliğin dijital olarak yapılması tamam ama iptal edilmesi biraz ağır bir karar gibi duruyor.