8 Kasım'dan itibaren bu Xiaomi modelleri Android 12'yi almaya başlayacak!

Xiaomi Android 12 güncellemesini önümüzdeki haftadan itibaren göndermeye başlayacak. Detayları aktarıyoruz.

8 Kasım'dan itibaren bu Xiaomi modelleri Android 12'yi almaya başlayacak!

Xiaomi şuanda, MIUI'nin Android 12'ye uyarlanmasıyla uğraşıyor. Android 12, Beta formunda Xiaomi Mi 11 Serisine geldikten sonra, yeni cihazlarda önümüzdeki haftadan itibaren Android'in bu en son sürümüne uyum sağlamaya başlayacaklar.

MIUIes Telegram hesabından verilen bilgilere göre Xiaomi, 8 Kasım'da MIUI'nin Android 12'ye uyarlanması için yeni bir aşamaya başlayacak. Bu sefer liste aralarında Global pazarda POCO F2 olarak bilinen Redmi K30 Pro'yu da bulduğumuz beş farklı cihazı da kapsıyor.

Android 12 bu cihazlara geliyor!

8 Kasım'dan itibaren bu Xiaomi modelleri Android 12'yi almaya başlayacak! - Resim : 1

Bu Xiaomi ve Redmi cihazları Android 12'yi alacak bir sonraki akıllı telefonlar olacak. Xiaomi tarafından resmi olarak bildirildiği üzere, önümüzdeki 8 Kasım'dan itibaren aşağıdaki cihazlar için yeni bir adaptasyon aşaması başlatılacak:

  • Xiaomi Mi 10
  • Xiaomi Mi 10 Pro
  • Xiaomi Mi 10 Ultra
  • Redmi K30 Pro (POCO F2 Pro)
  • Redmi K30S Ultra (Xiaomi Mi 10T ve Mi 10T Pro)


Böylece, Android 12'nin bu cihazlara gelişi ile artık geri sayımda başlayacak. POCO F2 Pro veya Xiaomi Mi 10T kadar ünlü cihazlar için Android'in bu sürümüne dayanan ilk MIUI sürümlerini muhtemelen 2022'nin başlarında göreceğiz.

Bu yeni aşamanın ilk etapda MIUI Çin ROM'una gelmesi bekleniyor. Bu nedenle MIUI Global veya Avrupa ROM'una gelmesi için 2022'nin ortalarına kadar beklememiz gerekecek.